Касьянов: ПАРЄ готує спецдоповідь про вбивство Нємцова

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підготує спеціальну доповідь про вбивство російського політика Бориса Нємцова
Depo.Влада
25 січня 2016 16:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на своєму сайті лідер "Партії народної свободи" (ПАРНАС) Михайло Касьянов, передає depo.ua.

"Якщо держава не справляється з розслідуванням вбивства Бориса Нємцова, то ПАРЄ необхідно виробити механізми контролю за розслідуванням: почати підготовку спеціальної доповіді та призначити доповідача. Ми закликали сьогодні Парламентську Асамблею зробити це. Наша ініціатива відразу була підтримана – більш як 30 депутатів поставили свої підписи, необхідні для початку формальних процедур", - пише Касьянов.

Рішення про підготовку доповіді члени ПАРЄ пирйняли після того, як на засіданні Асамблеї у понеділок виступив сам Касьянов, адвокат сім'ї Нємцова Вадим Прохоров, донька політика Жанна Нємцова, а також член ПАРНАСу Ольга Шоріна і журналіст Володимир Кара-Мурза.

Промовці заявили, що після вбивства Бориса Нємцова "ситуація з правами людини і громадянськими свободами в Росії значно погіршилася". Як один з доказів цього лідер ПАРНАСу навів нещодавню заяву глави Чечні Рамзана Кадирова про те, що представники позасистемної російської опозиції є "ворогами народу", яких слід судити "як зрадників".

У зв'язку з цим промовці закликали ПАРЄ до встановлення контролю за розслідуванням вбивства Бориса Нєемцова. На їх думку, "російське керівництво і правоохоронна система не докладають достатніх зусиль для встановлення реальних організаторів і замовників цієї зловісної політичної розправи".

"Ми теж закликали парламентарів не довіряти заявам глави Слідчого комітету Олександра Бастрикіна про те, що злочин розкрито", - додав Касьянов.

Нагадаємо, що голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що справа про вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова є розкритою.

Як відомо, російський опозиційний політик Борис Нємцов був застрелений в ніч на 28 лютого біля Кремля. Супутниця Нємцова, українка Ганна Дурицька, стверджує, що не бачила вбивцю і не може вказати марку і номер автомобіля.

У той же час жодна з численних камер спостереження, розташованих в цьому місці, не зняла момент вбивства. Відео події зафіксувала тільки погодна камера ТВЦ. Вбивця під'їхав до Нємцова на авто і вистрілив шість разів з боку спини, чотири кулі потрапили у політика, який помер на місці.

За підозрою у вбивстві Нємцова були затримані четверо осіб. Один із затриманих, Заур Дадаєв, зізнався у вбивстві політика, однак пізніше став стверджувати, що його змусили силою визнати себе винним у вбивстві Нємцова.

Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, однак слідство відмовилася допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова.

У той же час дочка Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів в смерті батька. Перед смертю Борис Нємцов працював над доповіддю "Путін.Війна" про участь регулярних військ РФ у збройному конфлікті на сході України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада