Касьянов: ПАРЄ готує спецдоповідь про вбивство Нємцова

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підготує спеціальну доповідь про вбивство російського політика Бориса Нємцова

Про це повідомив на своєму сайті лідер "Партії народної свободи" (ПАРНАС) Михайло Касьянов, передає depo.ua.

"Якщо держава не справляється з розслідуванням вбивства Бориса Нємцова, то ПАРЄ необхідно виробити механізми контролю за розслідуванням: почати підготовку спеціальної доповіді та призначити доповідача. Ми закликали сьогодні Парламентську Асамблею зробити це. Наша ініціатива відразу була підтримана – більш як 30 депутатів поставили свої підписи, необхідні для початку формальних процедур", - пише Касьянов.

Рішення про підготовку доповіді члени ПАРЄ пирйняли після того, як на засіданні Асамблеї у понеділок виступив сам Касьянов, адвокат сім'ї Нємцова Вадим Прохоров, донька політика Жанна Нємцова, а також член ПАРНАСу Ольга Шоріна і журналіст Володимир Кара-Мурза.

Промовці заявили, що після вбивства Бориса Нємцова "ситуація з правами людини і громадянськими свободами в Росії значно погіршилася". Як один з доказів цього лідер ПАРНАСу навів нещодавню заяву глави Чечні Рамзана Кадирова про те, що представники позасистемної російської опозиції є "ворогами народу", яких слід судити "як зрадників".

У зв'язку з цим промовці закликали ПАРЄ до встановлення контролю за розслідуванням вбивства Бориса Нєемцова. На їх думку, "російське керівництво і правоохоронна система не докладають достатніх зусиль для встановлення реальних організаторів і замовників цієї зловісної політичної розправи".

"Ми теж закликали парламентарів не довіряти заявам глави Слідчого комітету Олександра Бастрикіна про те, що злочин розкрито", - додав Касьянов.

Нагадаємо, що голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що справа про вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова є розкритою.

Як відомо, російський опозиційний політик Борис Нємцов був застрелений в ніч на 28 лютого біля Кремля. Супутниця Нємцова, українка Ганна Дурицька, стверджує, що не бачила вбивцю і не може вказати марку і номер автомобіля.

У той же час жодна з численних камер спостереження, розташованих в цьому місці, не зняла момент вбивства. Відео події зафіксувала тільки погодна камера ТВЦ. Вбивця під'їхав до Нємцова на авто і вистрілив шість разів з боку спини, чотири кулі потрапили у політика, який помер на місці.

За підозрою у вбивстві Нємцова були затримані четверо осіб. Один із затриманих, Заур Дадаєв, зізнався у вбивстві політика, однак пізніше став стверджувати, що його змусили силою визнати себе винним у вбивстві Нємцова.

Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, однак слідство відмовилася допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова.

У той же час дочка Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів в смерті батька. Перед смертю Борис Нємцов працював над доповіддю "Путін.Війна" про участь регулярних військ РФ у збройному конфлікті на сході України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада