Касько пояснив, чому Україна не може повернути з-за кордону активи Януковича і Ко

Слідчі органи в Україні не дійшли до тієї стадії розслідування, щоб повернути активи, викрадені колишніми посадовцями, які обіймали посади за часів екс-президента Віктора Януковича
Depo.Влада
20 січня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це заступник генерального прокурора України Віталій Касько сказав в інтерв'ю BBC-Україна, передає depo.ua.

"Важко зараз казати, чи будуть продовжені санкції ЄС на наступний рік щодо всіх 18 високопосадовців або ж частини з них, у них ще йде дискусія з цього приводу. Може бути ухвалене політичне рішення про продовження санкцій ЄС в цілому чи частково. Якщо так станеться, то це вже буде аванс в кубі для українських правоохоронних органів", - заявив він.

Касько зазначив, що на сьогодні "слідчі органи не дійшли до тієї стадії розслідування, щоб активи найближчим часом повернули".

Також Касько повідомив, що провадження проти колишніх високопосадовців, прізвища яких внесено до санкційного списку, надалі розслідує Головне слідче управління Генпрокуратури.

"Я до цього розслідування не мав і не маю стосунку. Але я дотичний до ситуації через призму міжнародної співпраці, я чую думки наших міжнародних експертів, які намагаються допомогти слідчим", - пояснив Касько.

Він висловив переконання, що якщо санкції продовжать, то це буде величезним авансом і політичним рішенням на підтримку України, а не наслідком роботи українських слідчих.

Разом з цим Касько не назвав конкретні суми заарештованих за кордоном коштів.

"Йдеться не тільки про арештовані кошти у банках, а й майно, яхти, земельні ділянки і будинки, оцінки яких немає", - додав заступник генпрокурора.

Нагадаємо, ЄС 5 березня заморозив активи 18 українських громадян, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів та причетності до порушень прав людини в Україні.

У списку – екс-президент Янукович та його сини Олександр і Віктор, екс-глава МВС Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем, екс-голова СБУ Олександр Якименко, екс-прем'єр Микола Азаров та його син Олексій, екс-глава Адміністрації президента Андрій Клюєв та його брат Сергій, екс-заступник глави Адміністрації президента Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр освіти і науки Дмитро Табачник, екс-голова МОЗ Раїса Богатирьова, колишній радник Януковича Ігор Калінін.

5 березня 2015 року Євросоюз виключив із санкційного списку колишнього першого заступника глави Адміністрації президента України Андрія Портнова, а також екс-радника Януковича Ігоря Калініна, екс-голови Служби безпеки Олександра Якименка та сина екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова Олексія.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада