Кандидати в Україні викидають на передвиборчі перегони вдвічі більше, ніж в Польщі (ІНФОГРАФІКА)

Витрати українських кандидатів, що отримали найбільше голосів на президентських виборах в Україні 2014 року, вдвічі перевищують витрати іх колег на президентських виборах в Польщі 2015 року
Depo.Влада
31 травня 2015 21:46
ФОТО: depo.ua
Кандидати в Україні викидають на передвиборчі перегони вдвічі більше, ніж в Польщі (ІНФОГРАФІКА)
Кандидати в Україні викидають на передвиборчі перегони вдвічі більше, ніж в Польщі (ІНФОГРАФІКА)

Про це повідомиляє Комітет виборців України, передає depo.ua.

Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Олег Ляшко загалом витратили на вибори майже вдвічі більше коштів, ніж Анджей Дуда, Броніслав Коморовський та Павло Кукіз ($ 13.5 млн. проти $ 7.5 млн.)

Витрати кандидатів у президенти України в 2014 р становили: Петро Порошенко - $ 7.5 млн., Юлія Тимошенко - $ 5.2 млн, Олег Ляшко - $ 546 тис .; витрати кандидатів у президенти Польщі в 2015 р .: Анджей Дуда - $ 3.4 млн, Броніслав Коморовський - $ 3.9 млн, Павло Кукіз - $ 158 тис. При цьому, Анджей Дуда та Броніслав Коморовський разом за 2 туру виборів витратили менше коштів, ніж Петро Порошенко за 1 тур ($ 7.3 млн. проти $ 7.5 млн.)

Експерти КВУ відзначають, що традиційно високі витрати кандидатів на виборчі кампанії в Україні пов'язані з витратами на платну рекламу на телебаченні, радіо та на зовнішніх носіях (білборди, сітілайти). Так, на оплату реклами в ЗМІ з виборчого фонду Петра Порошенка було витрачено 85% всіх коштів; з фонду Юлії Тимошенко - 77% коштів, з фонду Олега Ляшка - 81% загальних коштів фонду. Замість цього, у виборчому законодавстві Польщі встановлено обмеження щодо витрат на рекламу в ЗМІ в розмірі 80% від загальних витрат фонду.

Крім цього, у Польщі діє ліміт на витрати з виборчого фонду кандидатів у президенти. Обмеження встановлюються відповідно до кількості виборців у державі (на 1 виборця передбачено 0,6 злотих). На президентських виборах у Польщі нарахували 30,6 млн. Виборців і тому ліміт виборчого фонду для кандидатів склав $ 4.85 млн. Замість цього, в Україні відсутні будь-які обмеження щодо розміру виборчого фонду кандидатів у президенти. Існує лише обмеження щодо максимального розміру внеску до виборчого фонду кандидатів.