Кабмін проведе службове розслідування щодо очільника "Енергоатому"

Кабінет міністрів вирішив створити комісію та провести службове розслідування стосовно т.в.о. президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна

Журналіст відділу новин
Кабмін проведе службове розслідування що…
Фото: Прес-служба НАЗК

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Національного агентства з питань запобігання корупції.

Уточнюється, що таке рішення було ухвалене на виконання припису НАЗК.

"НАЗК вітає таке рішення уряду. Це ще один приклад того, що Україна системно підвищує стандарти захисту викривачів. Впевнений, що таке рішення слугуватиме гарною мотивацією для доброчесних громадян, які повідомляють про корупцію", – уточнив голова НАЗК Олександр Новіков.

У НАЗК пояснили, в чому суть порушень "Енергоатома"

Зазначається, що раніше НАЗК здійснило перевірку дотримання службовими особами ДП "НАЕК "Енергоатом" вимог законодавства і виявило системні порушення антикорупційного законодавства, поміж яких:

  • непроведення оцінки корупційних ризиків у 2020 році – зважаючи на те, що підприємство формує 4 % ВВП країни та виробляє 55% електроенергії в Україні, така оцінка є критично необхідною;

  • незаконне відсторонення від виконання обов’зків уповноваженого із реалізації антикорупційної програми підприємства Олега Поліщука;

  • порушення права Поліщука як викривача – раніше він повідомив про ознаки корупційних злочинів у діях керівництва підприєства до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Уточнюється, що мета службового розслідування – виявити причини та умови, що сприяли порушенням вимог закону "Про запобігання корупції".

"За результатами розслідування винні особи мають бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності", – вважають у НАЗК.

Повідомляється також, що зараз НАЗК виконує всі заходи з метою захисту Поліщука, трудові права якого як викривача та уповноваженого було порушено.

Так, Шевченківським районним судом міста Києва у двох судових справах за участі НАЗК було ухвалено рішення на користь викривача:

1.Суд визнав незаконним наказ т.в.о. президента ДП "НАЕК "Енергоатом" про застосування дисциплінарного стягнення щодо викривача. 

"НАЗК як третя особа допомогло довести суду, що цей наказ суперечить закону, оскільки його ухваленню передувало незаконне службове розслідування та відсторонення уповноваженого від посади", – уточнили у прес-службі.

2.Суд визнав незаконним закриття слідчим Національної поліції провадження про незаконне звільнення викривача. 

"НАЗК, реалізувавши своє право брати участь у судовому розгляді справ, провадження в яких відкрито за заявами викривачів, підтримало його скаргу та обґрунтувало незаконність звільнення уповноваженого", – додали у відомстві.

Насамкінець повідомляється, що нині НАЗК бере участь (як третя особа) у ще двох судових справах за позовами викривача, що перебувають у провадженні Шевченківського районного суду міста Києва.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики спільно з НЕК "Укренерго" та НАЕК "Енергоатом" посилять координацію дій з метою підготовки до опалювального сезону 2021/2022 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme