Кабмін буде безперебійно фінансувати вітчизняне кіно

Уряд забезпечив умови для розвитку національної кіноіндустрії за рахунок держзамовлення
Depo.Влада
16 листопада 2016 20:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

Уряд забезпечив належні правові, організаційні та економічні умови для розвитку національної кіноіндустрії та створення умов для наповнення вітчизняного кінотелевідеоринку конкурентоспроможними національними фільмами, створеними за рахунок державного замовлення та умовах державної фінансової підтримки. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 16 листопада.

Проект постанови "Про внесення зміни до пункту  2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. №117" розроблений Мінкультом з метою створення більш сприятливих умов виробництва кінопродукції, зокрема безперебійного фінансування виробництва національних фільмів  та ефективного використання коштів.

Виробництво фільмів в залежності  від виду триває від 3 місяців (неігрові) до 1,8 років (ігрові та повнометражні). Програма виробництва та розповсюдження національних фільмів затверджується Мінкультом на два роки.  Для завершення виробництва фільмів за графіком, необхідне здійснення стабільного фінансування відповідно до потреб виробництва. Процес виробництва фільмів надзвичайно залежний від сезонності зйомок, крім того,фінансування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів  відбувається переважно в кінці року.  Завдяки  внесенню змін – проблема щодо фінансування виробництва фільмів буде вирішена.

Прийняття постанови надасть можливість здійснювати попередню оплату на виробництво національних фільмів з урахуванням необхідності витрачання зазначених коштів протягом шести місяців без прив’язки до закінчення бюджетного року, що в свою чергу сприятиме наповненню вітчизняного кінотелевідеоринку конкурентоспроможними національними фільмами шляхом стабільного фінансування галузі.

Нагадаємо, що Кабмін на наступний рік планує виділити чималенькі гроші на спортивну інфраструктуру.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада