Підсумки агітації: понад 500 порушень, підкуп і трохи адмінресурсу

Станом на 23 жовтня зафіксовано 502 випадки порушень виборчого законодавства з боку кандидатів та партій-суб'єктів виборчого процесу
Depo.Влада
24 жовтня 2014 14:58
ФОТО: depo.ua
Підсумки агітації: понад 500 порушень, підкуп і трохи адмінресурсу
Підсумки агітації: понад 500 порушень, підкуп і трохи адмінресурсу

Такі дані наводить громадянська мережа ОПОРА, передає ДеПо.

Так, з 502 випадків порушень найбільша кількість інцидентів (212) стосується порушень правил ведення передвиборчої агітації. На другому місці підкуп виборців - 117 випадків. Дещо менше виборчих зловживань пов'язано із застосуванням адміністративного ресурсу (84 випадки) та силового втручання у перебіг виборчого процесу (74 інциденти).

У мережі зазначили, що найбільш поширеним зловживанням з боку всіх активних суб'єктів виборчих перегонів є поширення матеріалів передвиборчої агітації без належного маркування.

Іншим регулярним порушенням правил агітації, яке фіксується громадськими спостерігачами, є розміщення передвиборчої агітації у неналежних місцях: у громадському транспорті, на пам'ятниках архітектури, на будівлях і приміщеннях комунальних і державних установ, на стовпах.

Також у ОПОРІ зазначили, що найчастіше кандидати вдавалися до підкупу у формі надання виборцям, закладам, установам, організаціям безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, лотерей та інших матеріальних (негрошових) цінностей, що класифікується як непрямий підкуп виборців. 101 такий випадок зафіксований у 20 областях України.

З наближенням дня виборів зростає кількість випадків спроби організації грошового підкупу виборців.

При цьому застосування адміністративного ресурсу не носить системного і спланованого характеру і обмежується окремими випадками зловживань на рівні органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади. 

Як повідомляв ДеПо, за даними ОПОРИ, 4,6 млн виборців України не зможуть проголосувати на позачергових парламентських виборах через російську агресію і військові дії на Сході України.