Гройсман пригрозив "санкціями" італійським депутатам за візит до Криму

СБУ може заборонити в'їзд в Україну італійським депутатам, які зібрались в анексований Крим
Depo.Влада
31 липня 2015 15:04
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман у листі до голови Палати депутатів Італії Лаури Болдріні, повідомляє depo.ua.

Гройсман висловив занепокоєння через інформацію про намір представників політичної партії "Рух п'яти зірок" восени відвідати Крим на запрошення окупаційної російської влади.

Він наголосив, що такий недружній крок окремих італійських парламентарів не сприятиме зміцненню україно-італійських відносин.

"Такі дії італійських парламентарів будуть грубо суперечити нормам міжнародного права та українському національному законодавству", - звернув Гройсман увагу італійського колеги.

"Візит представників "Руху п'яти зірок" на тимчасово окуповану територію Криму та проведення зустрічей з місцевою нелегітимною адміністрацією цілком суперечитиме консолідованій позиції Європейського Союзу щодо неприйнятності окупації РФ території Автономної Республіки Крим", - додав він.

На думку Гройсмана, такий візит "стане черговим елементом брудних технологій Росії, спрямованих на пошук шляхів легітимізації незаконної анексії Криму".

"Українська сторона, враховуючи грубе порушення національного законодавства, зокрема існуючого Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію Криму та виїзду з неї, буде вимушена розглядати питання про застосування до відповідних італійських політиків обмежень, визначених законом України, в тому числі шляхом заборони в'їзду на територію нашої держави", - повідомив він.

Нагадаємо, СБУ заборонила в'їзд на територію України французьким депутатам, які без узгодження з українською стороною відвідали територію анексованого Росією Криму.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua.