Історія з "$1 млн для Холодницького" повторює скандал довкола члена ВРЮ Гречківського, – політолог

Історія зі спробою організації хабара для голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого з метою закрити справи проти народного депутата Олександра Онищенка повністю повторює ситуацію навколо підозр, висунутих члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківскому
Depo.Влада
10 листопада 2016 10:22
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму блозі пише політолог Олена Броницька, передає Depo.ua з посиланням на Українські новини.

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив про затримання шахрая, який намагався пропонувати свої послуги посередникам від Олександра Онищенка, зокрема, стверджував, що за $2 млн зможе організувати закриття справ проти олігарха в САП.

На її думку, в обох випадках "невідомо звідки виникає людина з великими грошима, і каже, що буде передавати за потрібне рішення".

"У разі Холодницкого - якийсь родич прокурорського працівника, у Гречковського - якийсь юрист Анжей Климчук. Обидва посилаються на те, що з високопоставленими людьми знайомі і про все домовилися. У той же час, Гречківський ніякого Климчука не знає і ніколи з ним не зустрічався. Як і Холодницький не буде підтверджувати ніякі родинні або інші зв'язки із затриманим на передачу мільйона доларів", - зазначає політолог.

При цьому, додає політолог, прокуратура по-різному призначає винних в цих двох ситуаціях.

Зокрема, на підставі заяви сумнівного свідка Гречковскому тут же вручають підозру про вчинення злочину, а ось голові САП Холодницкому чомусь нічого не вручено.

"Гречківського ГПУ хотіла усунути від роботи у Вищій раді юстиції, але той сам пішов у відпустку, щоб не компрометувати колег на період досудового розслідування. Холодницький продовжує працювати і це чомусь ніяк не компрометує Спеціальну антикорупційну прокуратуру. Гречківського прокуратура хотіла заарештувати і вимагала величезну заставу в $500 тис. Цікаво, яка сума застави буде для нібито посередника Холодницкого і чи будуть вибирати арешт в якості запобіжного заходу? Який статус Холодницкого в цьому процесі?", - говорить експерт.

Олена Броницька також нагадала, що після заяв ГПУ по Гречківскому відразу ж стартувала чорна піар-кампанія, за Холодницкому – кілька повідомлень нейтрального характеру.

На думку політолога, це відбулося, оскільки у справи Гречківського є конкретні замовники, зацікавлені не стільки в арешті та покаранні, скільки в очорненні репутації представники адвокатури, незручної для будь-якої влади і незалежної професії.

"В той же час по Холодницкому є цілком зрозумілий інший об'єкт – Онищенко, якого вже "призначили винним" в публічній площині", - вважає Олена Броницька.

Вона також нагадала, що справою Гречківського займається Генпрокуратура, хоча експерти неодноразово вказували на непідслідність цієї справи ГПУ. Разом з тим, посередника, який вказав на керівника Антикорупційної прокуратури, затримували разом ГПУ, СБУ і НАБУ.

"Це новий незалежний антикорупційний орган, який, на відміну від ГПУ, не вигадує неіснуючих кримінальних справ, не переслідує на підставі показань невстановлених осіб, нібито знайомих з впливовими чиновниками. Одним словом, не відпрацьовує замовлення", - резюмує експерт.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада