UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Іноземні інвестори грозяться Україні судом через зміни до "зеленого" тарифу

Іноземні інвестори у відновлювані джерела енергії, вважають, що "зелений" тариф слід продовжити мінімум на два роки

Про це повідомляється в листі "Прямих і непрямих іноземних інвесторів" на адресу влади, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Серед інвесторів, які підписались під заявою: Голландський банк розвитку (FMO), Норвезька інститут гарантії експортних кредитів (GIEK) і корпорація Nordic Environment Finance Corporation (NEFCO) ( "Прямі та непрямі іноземні інвестори").

"Перш ніж приймати нові закони, які вплинуть на" зелений "тариф і стимулюючий тариф і дисбаланси (які, як очікується, будуть набагато більш обтяжливими для виробників), потрібен більш широкий консенсус. Одна з проблем, яку інвестори першочергово важливою – це, в тому числі, продовження "зеленого" тарифу мінімум на два роки в проекті закону №3658", – вказується в листі.

Крім того, інвестори вважають запропоновані поправки несумісними із зобов'язаннями України щодо просування і розширення присутності ВДЕ в енергетичному балансі країни.

Вони також очікують, що без схвалення всіма учасниками ВДЕ-галузі (більш ніж 800 виробників і понад 7 ГВт встановленої потужності) пропонованих поправок в законах і нормативних актах, що стосуються "зеленого" тарифу, стимулюючого тарифу, дисбалансів, скорочень і багатьох інших чинників – багато проектів ВДЕ зіткнуться з невиплатами боргових зобов'язань перед своїм інвесторами, а також і перед своїми місцевими та міжнародними акціонерами.

Відзначається, що інвестиції прямих і непрямих іноземних інвесторів в проекти ВДЕ в Україні перевищує 250 млн євро.

Нагадаємо, 3 липня Рада підтримала зменшення "зеленого" тарифу.

Згодом стало відомо, що інвестори можуть потягнути Україну до суду за перегляд "зеленого" тарифу.

Довідка: Внесенню законопроєкту до парламенту передувало укладення 10 червня меморандуму з виробниками ВДЕ. За його умовами, передбачається зменшення тарифів на 15% для сонячних електростанцій (СЕС) і на 7,5% – для вітрових електростанцій (ВЕС), а також перехід до аукціонної моделі визначення тарифу з 1 липня.

Також йдеться про зупинку реалізації Pre-PPA договорів для сонячної генерації (купівлі-продажу електроенергії за чинним "зеленим" тарифом для майбутніх об'єктів).

Згідно з даними Міненерго, біоенергетика станом на початок червня 2020 року працювала сумарною потужністю 182 МВт, тоді як Національним планом дій із відновлюваної енергетики на період до 2020 року передбачалося ввести в експлуатацію на 80% більше потужностей – 950 МВт.

Завдання щодо введення потужностей не виконала також вітрова генерація. Станом на початок червня в Україні було 1 075 МВт потужностей ВЕС, тоді як планувалося на 50% більше – 2 280 МВт.

Сонячна генерація при цьому працювала сумарною потужністю 5 614 МВт – тоді як планувалося 2 300 МВт, тобто Національний план було перевиконано на 150%.

В цілому, станом на початок червня 2020 року, за "зеленим" тарифом в Україні працювало на 25% більше потужностей, ніж очікувалося: 6 871 МВт проти 5 530 МВт згідно з Національним планом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme