UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Інвестори потягнуть Україну до суду за перегляд "зеленого" тарифу

Іноземні інвестори можуть подати до міжнародних судів позов проти України за перегляд режиму "зеленого" тарифу, що завдає суттєвого удару по інвесторах

Про це заявив німецький інвестор, власник компанії Seraphim Power Крістіан Шенвізнер, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Міжнародні інвестори, розглядають можливість і готуються позиватися до міжнародних та арбітражних судів", – сказав бізнесмен, який інвестував у галузь відновлювальної енергетики України.

За його словами, те, що зараз відбувається, є "великим розчаруванням". Шенвізнер нагадує, що лише у 2019 році близько 4 млрд євро було інвестовано в виробництво 4,500 МВт сонячної та вітрової енергетики в Україні при обіцянці встановленого фіксованого тарифу за вироблену кіловат-годину, який гарантувався законодавством до кінця 2029 року.

"У 2020 році операторам сонячної та вітрової систем фактично виплачено лише від 5 до 10%", – констатує інвестор.

Він зазначив, що уряд України, заявивши восени минулого року про намір переглянути правила, понад 9 місяців не приймав жодних нових рішень щодо того, як має виглядати нова енергетика. Днями Верховна Рада підтримала без обговорення в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

Цей проєкт планує знизити "зелені" тарифи на всі сонячні та вітрові турбіни. Тариф буде знижений ретроспективно, тобто також для існуючих та працюючих систем для постачання сонячної енергії на 15%, для вітряних — на 7,5%. Однак, зауважив підприємець, термін виплати компенсації не був продовжений. Це призводить до масованих втрат доходу упродовж усього періоду експлуатації систем, що також може призвести до банкрутства.

Шенвізнер зазначає, що така ситуація веде до того, що багато інвестицій вже "провалюються", інвестиційні позики не можуть бути погашені.

"Ми часто чуємо від керівників уряду, міністрів про важливість інвестицій, що все робиться для покращення клімату, для того, щоб переконати інвесторів, що вкладати в Україну варто і безпечно. Отже, цей випадок для України є драмою", – сказав Шенвізнер.

Він переконаний, що навряд чи в Україні є хоча б одна економічна сфера, куди б упродовж короткого часу було інвестовано так багато, як у відновлювальну енергетику — до 4 млрд євро. А наразі це "цілеспрямовано, безтурботно і політично знищується, а інвестиції перетворюються на руїни".

Нагадаємо, 3 липня Рада у першому читанні підтримала зменшення "зеленого" тарифу.

Прем'єр України Денис Шмигаль заявив, що із 31 липня ціну "зеленого" тарифу встановлюватимуть на основі аукціону та конкуренції.

Відомо також, що Кабмін домовився із "зеленими" енергетиками про зниження тарифів.

Довідка: Компанії з 13 країн — Бельгія, Канада, Китай, Франція, Німеччина, Литва, Нідерланди, Норвегія, Південна Корея, Швеція, Туреччина, Велика Британія та США — інвестували українські в проєкти сонячної енергії потужністю 3,5 ГВт та вітрові проєкт потужністю 650 МВт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme