Імпічмент Трампа: Посол США змінив свідчення і зізнався, що допомога Україні залежала від справи Байдена

Посол США в ЄС Гордон Сондланд переглянув свої попередні свідчення в конгресі в рамках розслідування можливого імпічменту президента Дональда Трампа і заявив, що відновлення військової допомоги Києву залежало від розслідування діяльності в Україні суперника Трампа Джо Байдена і його сина Гантера

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Як йдеться в оприлюднених 5 листопада доповнених свідченнях Сондланда, він попереджав про це представників української влади.

Виступаючи на слуханнях у конгресі кілька тижнів тому, Содланд уникнув відповіді на запитання про причини призупинення допомоги, посилаючись на те, що він не пам’ятає всіх обставин тих подій.

Нагадаємо, 5 листопада комітет із питань розвідки Палати представників США оприлюднив скорочені версії стенограм свідчень американського посла в Євросоюзі Гордона Сондленда і ексспецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера.

Наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme