Хто влаштовує Майдан-3. Вожді Революційних правих сил

Платформу Революційні праві сили, що засіла відучора у готелі "Козацький" та на Майдані Незалежності з планами влаштувати Третій Майдан, очолюють персони з доволі сумнівною репутацією

За справу роздмухування нової української революції взялася донедавна нікому не відома організація Революційні праві сили, ще її називають Радикальні праві сили, або просто РПС. Її учасники називають себе платформою, яка "конфедеративно об'єднує військові та цивільні патріотичні сили". І хоча перший з'їзд РПЛ відбувся ще в листопаді минулого року, про нових революціонерів мало хто чув, адже їхній з'їзд не вразив ані кількістю учасників, ані організованістю. В той же час вчора в проводі РПЛ відзначилися кілька доволі відомих в Україні персонажів, от тільки слава в них дуже сумнівна.

Головною "балакучою головою" РПЛ виявився колишній народний депутат кількох скликань Юрій Кармазін. Ця людина в політиці доволі давно, і за час своєї кар'єри встиг попрацювати з різними політсилами – тут і "Громада" Павла Лазаренка наприкінці 1990-х, і "Солідарність" Петра Порошенка на початку 2000-х, і "Наша Україна" Віктора Ющенка, і "За Україну" нинішнього міністра культури В'ячеслава Кириленка. Востаннє Кармазін був нардепом ще у VI скликанні, але потім з депутатством у нього не склалося, але склалося з позбавлянням мандатів своїх колишніх колег. На початку 2013 року Кармазін через суд позбавив мандатів Павла Балогу та Олександра Домбровського, за що тодішньою опозицією був звинувачений у співпраці з режимом Януковича, адже і Балога і Домбровський відмовилися входити до фракції Партії регіонів. Після майдану про Кармазіна почали забувати, але схоже він придумав, як знову опинитися в центрі уваги.

Інші персонажі, що засвітилися в керівництва РПС, біографією професійного політика похвалитися не можуть, натомість мають інші здобутки. Приміром Владислав Горанін відомий в першу чергу тим, що був підозрюваним у кримінальній справі щодо вбивства під Києвом трьох співробітників ДАЇ навесні 2014-го. Правда провину Гораніна не довели а самого врешті зщвільнили. Також Владислава називають одним з провідників такої собі організації "Білий молот", що до Революції займалася погромом нелегальних казино, а потім увійшла до "Правого сектору". Правда після справи щодо вбивства ДАІшників "Правий сектор" від "Білого молоту" відхрестився. Також Горанін начебто встиг повоювати в складі батальйону "Айдар" та ОУН.

Хто влаштовує Майдан-3. Вожді Революційних правих сил - фото 1

Речником РПС нібито офіційно було призначено Романа Ліпінського, відомого перш за все тим, що він був заступником "голоса Майдану" Євгена Нищука. Також Ліпінський позиціонує себе як політолог, і іноді запрошується в ефіри різних телеканалів.

Крім того, серед проводу РПС знаходиться і Дмитро Павліченко – батько Сергія Павліченка. Обидва вони були засуджені в часи Януковича нібито за вбивство судді, але звільнені після Революції Гідності. Справа Павліченків в останні роки президентства Януковича мала дуже великий розголос, перш за все через активність футбольних фанатів, до яких належав Сергій. Після звільнення, яке на думку багатьох сталося занадто вже поквапом та під тиском ультрасів, про батька та сина Павліченків особливо чутно не було.

Хто влаштовує Майдан-3. Вожді Революційних правих сил - фото 2

Ще одним активістом "третьомайданівців" з РПС є такий собі Антон Бондаренко на прізвисько "Меч" – ще один член "Білого молота" та літератор.  Він теж ніби встиг повоювати у складі батальйону "Айдар" та стати співзасновником "Союзу добровольців АТО"

Окремо треба зазначити і комбата батальйону ОУН Миколу Коханівського, який отримав широку популярність після того, як задовго до Майдану віддовбав носа і руку пам'ятнику Леніну на Бесарабці. Під час з'їзду РПС у листопаді він виступив з палкою промовою про "необхідність негайної революції проти режиму внутрішньої окупації пархатими". А вчора певно почав втілювати свої плани в життя, взявши активну участь у побитті каміннями офісу Ріната Ахметова та "кацапських банків". Правда, в РПС від цих дій рішуче відмежувалися, мовляв ми за мирний і конституційний протест. Тож на прес-конференції "отців-засновників" Третього Майдану Коханівського уже не було.

Також в керівники РПС записують Романа Стойка на прізвисько "комбат Чесний" який зараз в розшуку за підозрою у причетності до стрілянини в Мукачевому. За словами закарпатського губернатора Геннадія Москаля, "Чесного" видворили з "Правого сектору" і де він зараз достеменно невідомо. Правда, радикал Ігор Мосійчук стверджує, що Стойко воює в АТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Майдан