Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун?

Depo.ua зібрав дані про затриману співробітниками СБУ громадянку Російської Федерації Анастасію Леонову
Depo.Влада
11 січня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун?
Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун?

У соцмережах зараз активно дискують навколо затримання росіянки Анастасії Леонової, яка вже протягом місяця перебуває в Лук’янівському СІЗО. Позиції "диванної сотні" кардинально різняться. Дехто називає її мало не жертвою діючого режиму, який посадив активістку задля політичних ігор, інші вважають її шпигункою, яка працює на Росію. Де правда, а де вигадка, сказати непросто.

Варто зазначити, що Леонову затримали 10 грудня, фактично синхронно з операцією СБУ щодо затримання незаконного збройного формування, яке нібито очолював Олег Мужчіль (позивний "Лісник") на Оболоні. Як відомо, під час штурму загинув один з бійців "Альфа". Втім, варто зазначити, що Леонову затримали не в квартирі, що знаходиться на Оболоні, а в іншому місці.

Згідно з матеріалами справи, Леонову підозрюють у співпраці з "Лісником". Так, на наступний день після арешту слідчий суддя Шевченківського райсуду Києва задовольнив клопотання слідчого Головного слідчого управління СБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою громадянці Росії Леоновій А. О., яка "підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (участь в терористичній групі), ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 258 (замах на терористичний акт) КК України". Адвокат Леонової Віктор Губський підтвердив, що Леонова, за її словами, була знайома з "Лісником", однак не зміг уточнити, де, коли, за яких обставин і з якою метою це сталося.

Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун? - фото 1

Щоправда, є й інший  бік медалі. За словами знайомих Леонової, вона в Росії займала активну антипутінську позицію: брала участь у Марші незгодних, виступала в акціях після вбивства Нємцова. Коли на Донбасі почалася війна, вона приїхала до України, у Харківській області закінчила курси з надання першої медичний допомоги й брала активну участь у волонтерському русі, а також мала відношення до добровольчих підрозділів "Азов" та "Правий сектор".

Варто зазначити, що харківський волонтер Євген Каплін повідомив, що після завершення курсів з надання першої медичної допомоги Леонова була парамедиком-волонтером на харківській базі "Азова" в Валках. "Хлопці цієї бази добре її знають. До цього Настя проходила інструктаж на базі "Правого сектора" під Харковом (Люботин). Але потім через розбіжності з комбатом "ПС" пішла волонтером на Валківську базу "Азова". Кілька разів вона приходила до нас в харківський офіс Гуманітарної місії допомоги мирному населенню зони військового конфлікту, допомагала збирати продукти для жителів лінії зіткнення в Донбасі. Вона говорила про плани виїхати до Києва, щоб там отримати громадянство (або притулок), оскільки легальний термін перебування її в Україні закінчувався, а повернутися до Москви через переслідування російської влади вона не могла. Безпосередньо на фронті, наскільки мені відомо, її не було. У всякому разі, ми у своїй роботі там з нею не стикалися", - зазначив волонтер.

Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун? - фото 2

Військовий-доброволець, який був серед захисників Донецького аеропорту, Максим Музика фактично охарактеризував Леонову як авантюристку. "За весь цей час вона не справила на мене враження терористки-екстремістки. Видно було, що її забавляло, що вона росіянка, спілкується з "правосекамі" і "азовцями", тобто з радикалами-екстремістами - головними ворогами ненависного їй путінського режиму. Чесно кажучи, мені здається, її зв'язок з групою "Лісника" так і не підтвердився, раз вже її перевели з СІЗО СБУ до Лук'янівського СІЗО. Це добрий знак. Але в кожному разі буде суд, адже загинув співробітник "Альфи". Ймовірно, через Настю намагалися знайти російський слід, зв'язок з ФСБ у справі "Лісника". Але, судячи з усього, не знайшли", - припустив Максим.

Хто така Леонова: борець з Путіним чи шпигун? - фото 3

У СБУ зараз акуратно з’їжджають з історії з Леоновою. Так, представник СБУ Юрій Тандіт у коментарі журналістам заявив, що "СБУ не веде справи Леонової, вона перебуває під юрисдикцією Генпрокуратури".

Фото Facebook Anastasia Leonova

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада