Хто придумав кума "кривавому пастору"

Історія щодо нібито затримання заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря у Фінляндії, яку зараз роздмухують проросійські ЗМІ, дуже нагадує спробу «підкопатися» не тільки під очільника МВС Арсена Авакова, але й закласти міну уповільненої дії під Олександром Турчиновим
Depo.Влада
27 квітня 2015 13:29
ФОТО: depo.ua
Хто придумав кума "кривавому пастору"
Хто придумав кума "кривавому пастору"

Схоже на те, що після інформаційного "пшику" зі звинуваченнями екс-голови Держфінмоніторингу Миколи Гордієнка у багатомільярдних зловживаннях уряду, які виявилися, м'яко кажучи, перебільшеними, наступним пробним каменем став удар по МВС. Цікаво, що в обох випадках у інформаційному "авангарді" виявився нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін, якого пов'язують з Сергієм Льовочкіним. Новину про буцімто затримання Чеботаря миттєво підхопила відома проросійська газета "Вєсті", яка розлого подала коментар Капліна, який розповів про те, що чиновник нібито під час поїздки в Європу користувався чужим ім'ям і мав паспорт іншої держави. Тим не менш, у цьому ж матеріалі "Вєсті" перестрахувалися, зазначивши, що спікер фінської митниці Міка Паркконен спростував факт затримання Чеботаря співробітниками його відомства, а Арсен Аваков взагалі назвав цю інформацію "фейком".

Як би там не було, але повідомлення про затриманого Чеботаря широко розійшлося саме у ЗМІ, що мають відношення до нашого східного сусіда-агресора, а також сіткою сайтів, що мають відношення до "Сім'ї" Януковича. Окрім заяви Капліна ці інтернет-ресурси також розповсюдили заяву громадської організації "Дорожний контроль", яка взагалі звела все до того, що Чеботар, виявляється, має близькі сімейні стосунки до Олександр Турчинова. "Варто відзначити, що глава РНБО Олександр Турчинов - кум Сергія Чеботаря. Сам заступник міністра МВС Чеботар через народного депутата України Ігоря Котвицького займався переведенням у готівку грошей для глави МВС Арсена Авакова. За це і був затриманий", - зазначили у "Дорожному контролі". Виглядає дивним, що це було подано у ЗМІ як істина в останній інстанції. Це якщо вже не говорити про те, що у євангельської церкви християн-баптистів, проповідником якої є Турчинов, інститут кумівства у православному значені відсутній взагалі.

Варто зауважити, що під Чеботаря "копають" вже досить давно. І знову ж таки у пошуковиках про заступника Авакова можна знайти відносно свіжі згадки саме з вуст Капліна. На початку квітня Каплін разом зі "свободівцями" Андрієм Іллєнком та Юрієм Левченком ("Свободу", як відомо, давно пов'язують з Льовочкіним) розповідали про те, що правоохоронні органи проводили обшук у кабінеті Чеботаря та нібито знайшли там золоті злитки та "чорну бухгалтерію". Щоправда, ніяких підтверджень з боку самих правоохоронних органів (а мова йшла про СБУ) так і не було озвучено.

Втім, удар по Чеботарю з точки зору інформаційної війни має серйозні перспективи. По-перше, серед населення до міліції ставлення, м'яко кажучи, досить негативне. І чутка про те, що заступник міністра потрапив за грати за кордоном (навіть якщо це неправда), автоматично розійдеться серед громадян як доконаний факт. По-друге, у біографії Чеботаря й справді є згадки про співпрацю з Турчиновим. Так, під час другого уряду Тимошенко Чеботар отримав посаду заступника міністра Кабінету міністрів, а крісло заступника міністра внутрішніх справ нібито теж пролобіював на той час в.о. Президента Турчинов.

Тим не менш, на серйозний корупційний скандал ця історія не тягне: жодної конкретики відносно діянь Чеботаря немає. Втім, задати негативний шлейф, пов'язавши Авакова з Турчиновим за допомогою медіа-ресурсів представникам "п'ятої колони", скоріш за все, вдасться. Власне, таким чином був запущений скандал з Гордієнком: багато гучних слів та звинувачень, а на виході - дзвінка тиша...