Хто хотів зробити з Юрія Шухевича провокатора

Аналізуючи скандал між Ляшком і Тимошенко за участі сина командира УПА Романа Шухевича, складається стійке враження, що брешуть усі сторони конфлікту
Depo.Влада
16 листопада 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Хто хотів зробити з Юрія Шухевича провокатора
Хто хотів зробити з Юрія Шухевича провокатора

Попри досить кволу реакцію у ЗМІ, учорашні події у Верховній Раді навколо виступу Юрія Шухевича переплюнули мітинги, що проводилися в урядовому кварталі. Справа в тому, що в цій історії чітко прослідковується провокаційна складова. При цьому, у своїх поясненнях ситуації, схоже, брешуть і Тимошенко, і Шухевич. Є питання і до Ляшка.

За великим рахунком, все зводиться до звинувачення голови Радикальної партії на адресу Юлії Тимошенко у тому, що вона нібито намагалася змусити Юрія Шухевича ініціювати початок процедури імпічменту президента. При цьому був задіяний "охоронець Медведчука" Олександр "Монах" Білик, якого провела до будівлі Верховної Ради саме Юлія Тимошенко. Тут варто пройтися по версіях фігурантів даної історії.

Хто хотів зробити з Шухевича провокатора - фото 1

Почнемо з Тимошенко, яка визнала, що саме за її підписом у Верховну Раду був проведений Білик та ще два "експерти". "На жаль, Шухевич сам не може запросити тих людей, яких він хоче, тому що він є незрячою людиною, тому до нас звернулися і попросили, і ми дали можливість цим людям зайти. Але це люди його команди", - сказала вона. По-перше, залишилося незрозумілим, хто ці "вони", які звернулися до Юлії Володимирівни за допомогою. Але виходить, що Шухевич був не сам. По-друге, якщо говорити про звернення щодо запрошення сторонніх до приміщення Верховної Ради, то від самого Шухевича для цього нічого не було потрібно, окрім його підпису. Все інше – підготовку та відправку листа до в.о. голови Апарату ВР Бондара – могли зробити помічники депутата. Згідно з даними сайту Верховної Ради, у Шухевича – чотири помічники: двоє на громадській основі, а двоє - "на зарплаті". Написати звернення не дуже складно, але чомусь зробили у Юлії Тимошенко.

По-третє, дивна сама ситуація: рядовий депутат, нехай і син легендарного комадира УПА, до того ж член іншої фракції, спочатку просить Тимошенко - політичну небожительку - завести людей у Раду, а потім ще й поступитися можливістю для виступу. Останнє – взагалі з області фантастики. Для таких щедрот з боку Юлії Володимирівни мали бути більш ніж вагомі підстави.      

"Я дала йому три хвилини, які були в нашій фракції. І я повністю підтримую все, що сказав Юрій Шухевич з трибуни Верховної Ради", - заявила Тимошенко, зазначивши, що депутат закликав негайно створити ТСК (тимчасову слідчу комісію) з розслідування "військових і корупційних злочинів цієї влади", в тому числі президента України. Все це красиво, але тему імпічменту Тимошенко не розкрила. "Ми не мали можливості говорити про деталі його тексту. Він просто попросив дати йому три хвилини… Що стосується питання і розмови про імпічмент президента, я вважаю, що цей президент заробив вже на 5 імпічментів… Я мушу вам сказати, що він звернувся до мене особисто з правом виступити, тому що його фракція не підписала йому право на виступ", – заявила Тимошенко.

Хто хотів зробити з Шухевича провокатора - фото 2

Хто хотів зробити з Шухевича провокатора - фото 3

Шухевич, який дав коментар одному зі ЗМІ, теж говорить, що про імпічмент він казати ніби не збирався. "Я не збирався говорити про імпічмент. І цим все сказано", - заявив він журналісту сайту "Гордон". Після цієї фрази, здавалося б, Ляшко мав бути затаврований, як брехун. Але є одне велике "але": це фотографії проекту постанови, який підгледіли журналісти. Там пропонується розпочати процедуру імпічменту Порошенка, а також створити тимчасову слідчу комісію з розслідування дій президента. Саме про цю ТСК, до речі, згадувала й Тимошенко під час своїх пояснень. І саме цей документ, за версією Ляшка, приніс до Верховної Ради Білик...

Цікавий й інший аспект, на який не дали відповіді ні Тимошенко, ні Шухевич. Чому несподівано виступу Шухевича з трибуни ВР почали активно вимагати "опоблокцівці" Наталія Королевська й Олександр Вілкул? Цим проросійським політикам абсолютно не було ніякого резону підтримувати "радикала". Якщо це, звісно, не стосувалося вигоди кураторів...

Можна припустити, як ситуація мала виглядати насправді. Зрозуміло, що незрячий Шухевич не міг прочитати постанову, але цілком був здатен помахати нею з трибуни і передати через нардепа від "Батьківщини" Сергія Євтушка, який допомагав йому дійти до трибуни (що вже дивно, бо цю функцію традиційно виконує "радикал" Віктор Галасюк), після чого голова Верховної Ради Андрій Парубій змушений був реєструвати скандальну постанову. Це була провокація, розрахована на дуже гучний скандал. Мовляв, син легендарного очільника УПА вимагає імпічменту президента. Інформаційна хвиля була б не лише на Росії,  але й на Заході.

І хоча Ляшко в даному випадку повівся дуже непогано, поклавши край схемі з розгойдування ситуації, "Радикальна партія" залишається осередком, в якому через політичну "всеїдність" Олега Валерійовича опинилися люди з багатьма скелетами у шафах. Саме від "радикалів" у парламент зайшов скандальний екс-командир "Айдару" Сергій Мельничук. Не варто забувати і про дружину одіозного Дмитра Корчинського Оксану Корчинську. Сюди ж варто додати Андрія Артеменка, якого пов'язують ще з головою ДУСі часів президентства Леоніда Кучми Ігорем Бакаєм. Десятки цікавих персонажів серед "радикалів" можна знайти і на місцях.

То ж зараз у Ляшка мало не "вистрілив" Юрій Шухевич. Хто буде використаний для чергової провокації наступного разу?

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада