Шокін vs Наливайченко: Хто бреше про Суркова і Майдан

Після повідомлення Валентином Наливайченком подробиць про приїзд помічника Путіна Суркова в Україну під час кривавих подій на Майдані, у Шокіна майже не залишається простору для маневру
Depo.Влада
19 жовтня 2015 14:30
ФОТО: depo.ua
Шокін vs Наливайченко: Хто бреше про Суркова і Майдан
Шокін vs Наливайченко: Хто бреше про Суркова і Майдан

Словесна перепалка між екс-головою СБУ Валентином Наливайченком та Генпрокурором Віктором Шокіним щодо участі у кровавих подіях на Майдані помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова, схоже, вийшла на фінішну пряму. Вчора в ефірі одного з телеканалів Наливайченко, який, здавалося, вже не мав жодних реальних аргументів і доказів відносно версії щодо участі Суркова та інших росіян у подіях на Майдані, несподівано досить детально розповів про документи, які підтверджують "російський слід" у розстрілі Небесної сотні. Цим самим Наливайченко фактично поставив під сумнів слова Шокіна про те, що ГПУ нібито не отримувала від СБУ докази про перебування одіозного Суркова в Києві, навівши конкретні дати та вихідні номери відповідних листів.

Варто зазначити, що Наливайченко ще в кінці травня публічно порушив це питання, але ще тоді Шокін заявив, що ГПУ не володіє даними доказами. Зараз після чергової пікіровки між Шокіним та Наливайченком, останній повідомив, що 8 травня 2015 року СБУ офіційним листом передала до ГПУ документи, які свідчать, що 20-21 лютого 2014 року в Україні перебував радник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков за документами, оформленими на ім'я Асланбека Дудаєва. "Він прибув у супроводі шести генералів ФСБ, його зустрічав генерал СБУ Бик, який наразі - під арештом", - повідомив Наливайченко, зазначивши, що ці матеріали передано листом №468 від 8 травня 2015 року.

"На другій сторінці листа написано, у яких кейсах і снайперські гвинтівки якого типу було завезено", - зазначив екс-глава СБУ, додавши, що цими документами підтверджується, що в ті дні Сурков особисто зустрічався  з тодішнім главою СБУ Олександром Якименко. Також за словами Наливайченка, є ще один листом - №467 від 8 травня – який СБУ передала до ГПУ, і який містить доказову базу і документи на оголошення підозри сепаратисту, помічнику  Суркова Арценберу, який зараз "намагається крутити сепаратистський шабаш в Одесі". "Інформацією про Суркова володіє не тільки СБУ і ГПУ. Ми інформували про це і адвокатів загиблих з Небесної сотні, керівників парламентських комітетів", - додав Наливайченко.

Цікаво, що дану інформацію підтвердив нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, якому по хорошому треба було б сидіти нижче трави, тихіше води, враховуючи відкриту проти нього кримінальну справу та арешт. "Абсолютно підтверджую слова екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, що він повідомляв генпрокурора про причетність Суркова і офіцерів ФСБ до розстрілу Небесної Сотні в часі Революції Гідності. Про це пан Валентин доповідав в присутності заступника генпрокурора на засіданні комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності в травні-червні цього року", - розповів Мосійчук.

Загалом, слабо віриться, що Наливайченко для власного піару "зі стелі" дістав відповідні номера документів, які мають строгу звітність, і перевірити наявність яких елементарно, провівши аудит в канцелярії Служби безпеки. Якщо ці дані не відповідають дійсності, Наливайченку загрожує кримінальна відповідальність. А отже, схоже на те, що дані докази все ж таки існують…

Тепер м'яч на полі очільника ГПУ Шокіна, якому доведеться пояснювати, чому він протягом півроку "тягнув резину", і як так вийшло, що дуже важливі документи, які проливають світло на вбивство Небесної сотні, несподівано "зникли" з Різницької. Тим паче, що днями Шокін повідомив, що справа про події на Майдані фактично розслідувана. З огляду на заяви Наливайченка подібні заяви голови ГПУ виглядають, м’яко кажучи, суперечливими. З урахування цієї інформації, свободи для маневру у Шокіна майже не залишилося: якщо він заявить, що ці документи все ж таки існують, але, наприклад, не мають достатньої доказової бази – це викличе логічне питання: чому Шокін приховував їх протягом півроку, і не повідомив про це ще в кінці травня?

Втім, існує один варіант, при якому Шокіну все ж таки вдасться зберегти обличчя. На нього, до речі, натякнув Наливайченко, не виключивши, що в ГПУ можуть сидіти зрадники, які сховати ці листи від Шокіна. Тому у разі якщо Генпрокурор публічно повідомить про внутрішню перевірку та оперативно знайде тих самих "зрадників" і зниклі документи, це дасть змогу продовжити розслідування. Але чи захоче Віктор Миколайович влаштувати чистку своїх "авгієвих стаєнь"?..

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua