Холодницький поскаржився на "палки в колеса" від ГПУ

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що інші органи прокуратури передають до САП "не ті провадження"
Depo.Влада
10 червня 2016 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на допис Холодницького на його сторінці у "Фейсбуці".

"Останнім часом я бачу два загрозливі тренди. Перший - коли інші органи прокуратури намагаються передати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному антикорупційному бюро провадження, які не є у нашій підслідності, і другий, ще більш загрозливий, коли інші органи починають розслідувати провадження, які за законом знаходяться у підслідності НАБ України. Гучно рапортують про затримання, роблять "велику PR картинку", оголошують підозри, а потім раптово "згадують", що це не їхня підслідність і намагаються передати ці справи НАБ", - написав Холодницький.

Зокрема, у якості прикладу першого тренду Холодницький назвав передачу у НАБ проваджень у справах екс-першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та екс-слідчого Сергія Войченка.

"Установлено, що тих злочинів, які можуть підпадати до підслідності НАБ у цих матеріалах немає - це абсолютно чітко передбачено статтею 216 КПК. На даний час, в силу перехідних положень КПК України, розслідування даних злочинів підслідне органам прокуратури до листопада 2017 року, тому моєю постановою від 02.06.2016 два вказані кримінальних провадження були повернуті до Головного слідчого управління ГПУ для продовження досудового розслідування, тобто того органу, який проводив слідство увесь цей час", - написав він.

Нагадаємо, 9 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернула в ГПУ справу колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та екс-слідчого Сергія Войченка.Більше політичних новин читайте на Depo.Влада