Холодницький побоюється провалу справи чиновника МОЗ

Справу заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, якого затримала прокуратура Києва, мали передати Антикорупційній прокуратурі
Depo.Влада
8 липня 2016 14:35
ФОТО: depo.ua

Про це сказав голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, пише depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Я про неї (справу Василишина) дивлюся з телевізора. Я не можу зрозуміти, чому підслідністю НАБУ знову, в порушення всіх норм КПК, займаються всі крім НАБУ. Мабуть, тому, що боротися з корупцію зараз піар-вигідно", - обурився Холодницький.

"Якщо є інформація підтверджена і є суб'єкт, який підслідний НАБУ, наприклад заступник міністра, і є дані, що ця особа є хабарником, то вони зобов'язані нам цю справу передати до реалізації. Або ми можемо разом з ними це зробити", – додав він.

За словами Холодницького, через те, що досудові дії проводили не працівники САП, затримані особи тепер зможуть скаржитись на порушення процедури.

"Стаття 216 КПК чітко регламентує, що таке підслідність і для чого вона взагалі створена. Для того, щоб коли у вас вкрали гаманець, ви не бігли в СБУ чи військову прокуратуру, а йшли в поліцію", - сказав керівник САП.

"Є стаття 87 КПК ч. 3, яка чітко каже, що недопустимі докази, які отримані після початку кримінального провадження шляхом реалізації органом досудового розслідування, чи прокуратури своїх повноважень, не передбачених кодексом. Тобто повноваження якраз підсудність і визначає. Вона визначає, які органи розслідують ті чи інші злочини", - наголосив Холодницький.

Він наголосив, що "якщо мої колеги-правоохоронці браво рапортують, що вони виявили чергового суперхабарника, то хай вони тепер цю справу доводять до суду і в суді пояснюють, чому вони цим займалися".

"Бо виходить, що вони рапортують, а через місяць, тихенько, коли піар-хвиля стихла, вони приходять і нам матеріали приносять, кажучи, що ви закінчуйте самі, бо це ваша підслідність. Так не може бути", - заявив Холодницький.

Нагадаємо, сьогодні у Києві "на гарячому" при отриманні хабаря затримали заступника міністра охорони здоров`я Романа Василишина

Кабмін тимчасово відсторонив його від посади.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада