Ходорковський вважає, що Росія має повернути Крим "за моделлю Гонконгу"

Після падіння режиму президента Володимира Путіна російське суспільство буде не готове демократичним шляхом повернути Україні незаконно анексований Крим. Однак проблему можна вирішити поступово, за прикладом моделі Гонконгу
Depo.Влада
17 червня 2015 21:58
ФОТО: depo.ua

Таку думку у Вашингтоні обґрунтував відомий російський опозиціонер, засновник громадського руху "Открытая Россия" Михайло Ходорковський, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Можна сказати з повною упевненістю, що люди (у Росії - ред.), які обіцяють Україні, українському народові повернути Крим і заплатити компенсацію, такого мандата від російського суспільства не отримають. Саме тому я говорю, що вирішити у короткостроковій перспективі це питання демократичним шляхом не вийде", - вважає політик

Водночас, він визнав той факт, що анексія Криму була здійснена з порушеннями міжнародних договорів і законів.

"Яким я бачу рішення? Я бачу, що можна переконати російське суспільство і отримати мандат на поступове вирішення цієї проблеми за моделлю, наприклад, Гонконгу", - сказав Ходорковський.

Він пояснив, що має на увазі автономізацію регіону, надання йому статусу вільної економічної зони, використання механізму довгострокової оренди.

"Я розумію, що це питання будь-якій російській владі доведеться вирішувати, я бачу, що механізми рішення існують, але той, хто обіцяє вирішити це швидко і однозначно, ніколи не отримає на це мандат від російського суспільства", - запевняє Ходорковський.

Нагадаємо, що Гонконг був британською колонією до 1997 року, коли Китай знову отримав суверенітет над цією територією. 

Росія анексувала український Крим у березні 2014 року після проведення там псевдореферендуму під дулами автоматів.