Гройсман про виборчий кодекс: Маємо обирати лідерів, а не закритий клуб

Прийнятий закон про місцеві вибори продемонстрував свою недосконалість і несправедливість
Depo.Влада
20 листопада 2015 12:05
ФОТО: depo.ua
Гройсман про виборчий кодекс: Маємо обирати лідерів, а не закритий клуб
Гройсман про виборчий кодекс: Маємо обирати лідерів, а не закритий клуб

Про це заявив спікер українського парламенту Володимир Гройсман під час брифінгу, передає depo.ua.

"Я вважаю, що є певна несправедливість у новому законі. Позитивні речі в тому, що була внутрішньопартійна конкуренція, але коли кандидат в депутати у своєму окрузі отримує перше місце і не стає депутатом, я вважаю, що це пригнічення громадської ініціативи", - заявив Гройсман. 

"І навпаки, є округи, у яких по два чи три депутати, оскільки вони по внутрішньопартійному рейтингу були обрані. Тому я вважаю, що цей закон є м'яко кажучи недосконалим, він потребує коригування і змін, і вважаю, що практика другого туру в принципі є позитивною. Єдине, що можливо трошки змінити параметри, при яких умовах запроваджується другий тур. Наприклад, якщо один кандидат набрав менше 10%, а лідер більше 20%, можливо і немає сенсу проводити в такому величезному розриві другий тур", - сказав він.

Спікер додав, що Україна врешті-решт має отримати виборчий кодекс. 

"Для нас дуже важливо, щоб виборчий кодекс, який з'явиться, він регулював всі вибори. В тому числі місцеві, до Верховної Ради з урахуванням відкритих списків. Ми маємо обирати лідерів, а не закритий клуб", - заявив Гройсман.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада