Гройсман презентував звіт роботи уряду за 2018 рік (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні, 13 лютого, під час засідання Кабінету міністрів України прем'єр Володимир Гройсман презентував звіт роботу уряду за 2018 рік

Про це повідомляє Depo.ua.

Дещо пізніше під час засідання Кабінет міністрів затвердив звіт уряду про хід і результати виконання Програми діяльності Кабміну в 2018 році з метою його подальшого подання для розгляду Верховною Радою.

Згідно з регламентом, Рада має розглянути звіт про діяльність Кабміну.

Відомо також, що до цього проект звіту було розглянуто на засіданні Стратегічного комітету 31 січня і доопрацьовано за результатами пропозицій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Так, ключові пріоритети роботи уряду впродовж 2018 року були спрямовані на:

- економічне зростання;

- ефективне врядування;

- розвиток людського капіталу;

- верховенство права та боротьбу з корупцією;

- безпеку та оборону.

"Це вже втретє наш Уряд звітує публічно та в необхідні терміни. Це не просто презентація того, що ми зробили минулого року. Це звіт про те, як змінюється Україна", - наголосив Гройсман.

Так, він розповів про стале економічне зростання - реальний ВВП за 2018 збільшився на 3,3% і зростає 12 кварталів поспіль.

Прямі іноземні інвестиції збільшилися на $2,4 млрд, а капітальні інвестиції за 9 місяців 2017-2018 року - на 19,9%.

Інфляція в Україні склала 9,8%.

Доходи державного бюджету України склали 928,1 млрд грн.

Також за рік було збудовано і реконструйовано 957 об'єктів виробничого призначення.

"А це нові продукти і нові робочі місця", - зауважив прем'єр.

Гройсман наголосив також на збалансованій бюджетній політиці.

"Цей рік уряд розпочав зі збалансованим, вчасно ухваленим бюджетом і максимальним за останні 5 років обсягом золотовалютних резервів", - зауважив він.

Так, доходи державного бюджету України склали 928,1 млрд грн. Була запроваджена середньострокова стратегія управління державним боргом і обмежений бюджетний дефіцит 1,7% ВВП.

Було запроваджене також середньострокове бюджетне планування.

Гройсман зазначив, що економічний стрибок обумовлює зростання інвестицій, що формує сприятливий інвестиційний і бізнес-клімат.

"Ми скасували понад 700 нормативів, ввели нові будівельні норми, змінили систему нагляду. Щороку зростаємо в Doing Business і маємо амбітний план увійти в ТОП-50", - наголосив прем'єр.

Було також представлено позиції України на світових ринках.

"Український продукт займає достойне місце на світовому ринку. За 2018 рік маємо понад $53 млрд експортної виручки. Доля ЄС в загальному обсязі зовнішньої торгівлі - 43%", - зазначив Гройсман і додав, що уряд розширює режими вільної торгівлі з Канадою, Ізраїлем та іншими країнами.

Окремо прем'єр розповів про реформу Державної фіскальної служби (ДФС) України і зазначив, що значну увагу було акцентовано на митниці - у червні 2018 стартувала програма #УкраїнаБезКонтрабанди.

"Маємо +53,2 млрд грн приріст митних платежів. Послугами "Електронного кабінету" користуються 9 млн користувачів, започатковано програму e-receipt", - розповів Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що стратегічною метою України є енергетична незалежність.

"Понад 3 роки ми не імпортуємо російський газ. Натомість наростили власний видобуток, збільшили долю "зеленої енергетики" і впроваджуємо технології ефективного споживання. За рік зменшили споживання з понад 14 млрд м3 до 10.6 м3", - розповів він.

У межах дерегуляції надрокористування було розпочато 12 конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.

Також на березень-квітень 2019 року заплановані перші електронні аукціони.

Була скасована обов' язкова переоцінка запасів корисних копалин кожні 5 років, а їх класифікація - запроваджена за міжнародним стандартом.

У 2018 році був також створений Державний фонд енергоефективності.

"Понад 1,1 млрд грн - це обсяг теплих кредитів, якими активно користуються українці. Цього року ми розширюємо перелік допоміжних інструментів і запускаємо Фонд енергоефективності. Його обсяг фінансування - 1,5 млрд грн із державного бюджету і близько 100 млн євро від Євросоюзу", - пояснив Гройсман.

Серед топ проектів 2018 року із відновлюваної енергетики варто згадати:

- третю в Європі та п'яту у світі ТЕС на біомасі потужністю 45 МВт (Кам'янець-Подільський);

- найбільша СЕС в Україні потужністю 36 МВт (Львівська область);

- один із найбільших в Україні біогазових комплексів потужністю 15 МВт (Теофіполь);

- біогазовий комплекс на полігоні ТПВ потужністю 600 кВт (Полтавська область);

- найбільший завод в Україні з виробництва сонячних панелей потужністю 400 МВт (Вінниця);

- першу в Україні блочномодульну котельню потужністю 10,5 МВт (Славутич);

- одну з найбільших в Україні електростанцій на біомасі потужністю 5 МВт (Переяслав-Хмельницький).

Також Гройсман вкотре наголосив на відродженні в Україні дорожньої інфраструктури.

"За 2018 рік маємо 3800 км відремонтованих автошляхів, зокрема у складі міжнародних транспортних коридорів. Це найбільший показник за останні 14 років. Якісні дороги будують за всіма напрямками, а Західний кордон єднають з портами Чорного моря", - розповів він.

Окрім цього уряд активно сприяє розбудові транспортної інфраструктури.

"Україна відновлює логістичний потенціал. У 2018 році тільки залізниця ввела в експлуатацію 3,5 тис. нових вантажних вагонів. Відкрито Бескидський тунель, модернізовано ділянку Комиш-Зоря-Волноваха - важливий вузол на Півдні. Пасажиропотік аеропортів зріс до 20 млн пасажирів", - розповів Гройсман.

Державної підтримки потребує також і Агропромисловий комплекс (АПК) України.

Так, Гройсман наголосив на рекордних обсягах врожаю в 2018 році.

"АПК – рекордні обсяги врожаю (70 млн тонн) і майже 40 % валютної виручки країни. Маємо кілька програм розвитку. Серед них: здешевлення техніки, відновлення тваринництва і пряма підтримка фермерів. Понад 7,5 тис. фермерських господарств отримали в 2018 році 764 млн грн", - зауважив він.

Якщо говорити про земельні відносини, то впродовж 2018 року було:

- проведено загальнонаціональну нормативну грошову оцінку;

- запроваджено електронні земельні торги з продажу прав оренди;

- запроваджено електронну реєстрацію земельної ділянки;

- запроваджене електронне погодження документації із землеустрою за принципом екстериторіальності.

Одним із драйверів українських реформ Гройсман вважає реформу державної служби.

"Залучаємо фахівців, які готові змінювати державу. Конкурс на одну вакансію - понад 30 людей. Наймолодшому - 28 років", - зазначив він.

Також Гройсман розповів про приватизацію та управління державною власністю.

"Доходи від оренди держмайна збільшилися на 37%, платежі держкомпаній до бюджету зросли в 1,6 разів. Влітку 2018 року стартувала #МалаПриватизація. За кілька місяців 2018 року доходи від малої приватизації перевищили 580 млн грн. Ціни на аукціонах зростають в середньому вдвічі", - розповів прем'єр.

Окремою напрочуд важливою ланкою роботи уряду було зазначено електронне урядування (Е-government).

"118 електронних послуг на Урядовому порталі, відкриті дані про державний та понад 9 тисяч місцевих бюджетів. За рік кількість звернень за е-послугами зросла в 3,6", - зазначив Гройсман.

Розповів прем'єр і про децентралізацію та бюджетну децентралізацію.

"Спроможні, об'єднані і самодостатні громади стали основою розвитку регіонів. Уже зараз 68% населення України живуть в ОТГ. Ми започатковуємо новий етап реформи - чітке розмежування повноважень, новий територіальний устрій і використання форм місцевої демократії", - зауважив він.

Також Гройсман розповів про державну підтримку розвитку територій і про державну підтримку інфраструктурних проектів у регіонах.

"За рік держава вклала в розвиток регіонів понад 37 млрд грн. Сфери інвестування - дороги, соціально-економічний розвиток територій, проекти Фонду регіонального розвитку, місцева медицина, інфраструктура громад, АПК і Нова українська школа", - пояснив він.

Іще одним напрямком роботи уряду є розвиток людського капіталу. Так, зокрема, зросла мінімальна заробітна плата та розширюється ринок праці.

"За час роботи уряду Гройсмана мінімальна зарплата зросла в 3 рази: з 1378 до 4173 грн. Середня зарплата в 2018 році зросла у 1,9 рази: з 4686 грн до 8865 грн. У грудні 2018 року середня зарплата становила вже 10 573 грн", - зауважив прем'єр.

Окремої уваги заслуговує пенсійне забезпечення українців.

Гройсман зауважив, що середній розмір пенсії зріс у 1,5 рази.

"У 2019 році відбудеться перша автоматична індексація пенсій. Торік пенсії були підвищені на 1476 грн для 550 тис. військових пенсіонерів", - додав він.

Також уряд опікуєтья підтримкою сімей із дітьми.

"З 1 вересня 2018 року працює програма #ПакунокМаляти і вже понад 100 тис. родин отримали допомогу. Впроваджуємо #МуніципальнаНяня, завдяки програмі батьки зможуть частково компенсувати послуги няні. Створено 24,2 тис. місць у дитячих садочках", - розповів Гройсман.

Окрім цього він зазначив, що не менш важливою є соціальна підтримка дітей-сиріт.

"Придбано або побудовано: 70 приміщень для дитячих будинків сімейного типу, 829 квартир для забезпечення житлом дітей-сиріт. У 2018 році розпочато будівництво 9 малих групових будинків", - пояснив прем'єр-міністр.

Гройсман розповів також про медичну реформу в Україні, а саме про нову модель фінансування первинної ланки та підвищення заробітної плати медичних працівників.

Він зазначив, що декларації зі своїм лікарем підписали понад 25 млн українців, а зарплата лікарів зросла у 2-3 рази.

"У ІІ півріччі 2019 запрацює програма безкоштовної діагностики", - додав прем'єр.

Також Гройсман розповів про успіхи програми "Доступні ліки".

"Кожна третя аптека в Україні бере участь у програмі (7,5 тис. аптек). У 2018 році відшкодовано 18 млн рецептів на 1 млрд грн. Від початку програми кількість найменувань "доступних ліків" зросла у 1,7 разів, повністю безоплатних - у 2,6 разів", - наголосив він.

Іще однією успішною ініціативою стала програма "Рятуємо серця України", яка сприяє розбудові кардіоцентрів.

"У 2017-2018 роках виділено гроші на закупівлю 26 ангіографів, у 2019 - ще на 13. Близько 24 тис. стент-систем закуплено за кошти держбюджету. У 2018 році введено в експлуатацію І пусковий комплекс лікарні ОХМАТДИТ. Будуємо ІІ комплекс", - зауважив Гройсман.

Також були представлені результати освітньої реформи.

Гройсман зауважив, що в Україні формується "новий освітній простір".

"У школи закуплено сучасні комп'ютери, меблі, навчальні посібники. Близько 5 тис. шкіл отримали обладнання для природничо-математичних кабінетів. Майже 20,6 тис. комп'ютерів та мультимедійного обладнання закуплено для 1368 шкіл", - додав він.

Успішно працює й "Нова українська школа".

"Затверджено державний стандарт освітніх програм для 1-4 класів. Близько 448,6 тис. першокласників навчаються за новими стандартами, підготовлено 2,1 тис. тренерів–педагогів, 105,7 тис. педагогічних працівників працюють за новими методиками", - розповів Гройсман.

В Україні також відбувається модернізація професійної (професійно-технічної) освіти.

Так, нині 7,2 тис. учнів навчаються у 198 закладах за 114 монопрофесіями за підтримки 800 роботодавців.

Було затверджено 17 стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.

Задля розвитку вищої освіти та науки було, зокрема:

- затверджено 55 стандартів вищої освіти;

- оновлено склад Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти;

- створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій;

- запроваджено Національний фонд досліджень;

- затверджено План заходів реформування наукової сфери;

- розширено доступ до міжнародних електронних наукових баз даних.

Не менш стрімко розвивається в Україні й сфера культури.

"На підтримку українського кіно спрямували 1 млрд грн. Уже завершено виробництво 49 фільмів, з них 22 - у прокаті, 65 договорів підписано на виробництво нових стрічок. Вперше запущено у виробництво 15 телесеріалів. Близько 1 млн україномовних видань придбали для публічних бібліотек", - розповів Гройсман.

Важливим для урядовців є і спорт в Україні.

Прем'єр-міністр розповів, що в 2018 році було проведено 88 міжнародних змагань.

"Профінансували 136 проектів із розвитку спортивної інфраструктури в регіонах. Ще 150 млн грн виділили на будівництво та реконструкцію палаців спорту. Відкрито три нових державних Центри олімпійської підготовки", - зазначив він.

Гройсман розповів також про антикорупційну політику в Україні.

Він зазначив, що уряд докладає великих зусиль для верховенства права в Україні та боротьби з корупцією.

"Підтримали створення Вищого антикорупційного суду та ДБР - фінансуванням, приміщенням, конкурсами, а також роботу агентств НАЗК та АРМА. Впроваджуємо ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд", - сказав прем'єр.

Розповів він і про інституційну боротьбу з корупцією.

"Запустили Prozorro. Продажі та електронний майданчик торгів арештованим майном СЕТАМ. Відкриваємо ЦНАПи та прозорі офіси. Наше завдання - запобігти корупційним проявам", - пояснив Гройсман.

Також уряд працює над забезпеченням рівного доступу до правосуддя та правової допомоги.

Зокрема було запущено правопросвітницький проект "Я МАЮ ПРАВО!", в межах якого відбулися такі ініціативи:

- #МаскиШоуСтоп.

- #ЧужихДітейНеБуває.

- #АгроРейдериСтоп.

- #МаскиШоуСтоп.

- #ЧужихДітейНеБуває.

- #АгроРейдериСтоп.

Так, за безоплатною правовою допомогою до місцевих центрів звернулися 632,8 тис. людей, а до єдиного контакт-центру - 220 тисяч.

Було здійснено 13,4 тис. виїздів мобільних консультаційних пунктів, а завдяки WikiLegalAid - здійснено 1 400 правових консультацій.

Також було створено п'ять правових клубів PRAVOKATOR (Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Київ).

Окрім цього Гройсман більш детально нагадав про іцініативу "Чужих дітей не буває".

"Уже 4,6 млрд грн стягнуто на користь 555 тис. дітей. Ввели нові законодавчі обмеження боржників у праві виїзду за кордон, керування авто, користування зброєю та полювання. Запустили Єдиний реєстр боржників", - розповів він.

Гройсман також розповів про представництво в Європейському суді із прав людини (ЄСПЛ).

Так, нині в ЄСПЛ перебувають п'ять міждержавних справ України проти Росії - щодо порушень прав людини на території Донецької, Луганської областей та АР Крим, викрадення дітей-сиріт та дітей-інвалідів, порушення прав українських політичних в'язнів та захоплених українських моряків.

Окрім цього у 2018 році було подано дві нові міждержавні заяви проти Росії.

Розповідаючи про сферу безпеки та оборони, Гройсман наголосив, що Україна здійснює реформування за стандартами НАТО.

Він зазначив, що було хвалено довгострокову Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу.

"Курс України на членство в НАТО закріплено в Конституції. Близько 60% підрозділів Генштабу ЗСУ реорганізовано, на 20% збільшено інтенсивність бойової підготовки ЗСУ", - додав прем'єр.

Також у звіті йдеться про державні інвестиції на оновлення та розвиток виробничих потужностей підприємств і озброєння та військову техніку для Збройних сил України (ЗСУ).

"3 млрд грн - державні інвестиції на оновлення і розвиток виробничих потужностей підприємств ОПК. Реалізовано проекти Вільха, Нептун, БТР-3, БТР-4. 8 тисяч одиниць нової та модернізованої військової техніки поставлено армії", - зазначив Гройсман.

Він розповів також і про відновлену інфраструктуру у сфері безпеки та оборони.

Так, у військових містечках було збудовано 67 об'єктів, реконструйовано - 24, і відремонтовано - 282.

Також уряд слідкує й за соціальним захистом військовослужбовців та правоохоронців.

Було створено, зокрема, Міністерство у справах ветеранів.

"Близько 3,2 тис. квартир отримали військові ЗСУ, Нацгвардії, ДСНС та інших військових формувань", - додав Гройсман.

Відбулося в Україні впродовж 2018 року й технічне переоснащення підрозділів сектору громадської безпеки.

Для Нацполіції було закуплено 27 тис. комплектів спецзасобів. Передано 757 транспортних засобів, 48 автомобілів спеціалізованого призначення, 9 катерів.

Для ДСНС - закуплено вісім піротехнічних машин "Козак ПМ-Л", 155 пожежних автоцистерн, 5 екскаваторів-планувальників; 400 комплектів пожежника, 1077 од. дихальних апаратів.

Для Національної гвардії було закуплено 7 автомобілів швидкої допомоги з реанімаційним обладнанням, 5 мобільних медичних пунктів, 3 санітарних автобуси, 420 комплектів системи імітації бою MILES IWS-2.

Також була створена Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту, в межах якої підписано контракт між МВС та Airbus-Helicopters на постачання 55 гелікоптерів.

Упродовж 2018 року уряд сприяв боротьбі зі злочинністю, рівень якої значно скоротився: кількість вчинених правопорушень - тяжких і особливо тяжких злочинів - зменшилася на 13%, а розбійних нападів, грабежів, крадіжок, незаконних заволодінь транспортними засобами - на 24-26%.

Підрозділами ДСНС було:

- ліквідовано 78,6 тис. пожеж та 128 надзвичайних ситуацій;

- врятовано 2 тис. 335 людей, у тому числі 350 дітей;

- знешкоджено ≈24,7 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів;

- розміновано >4 тис. га території та 16 га акваторії водних об'єктів.

Також відбулося облаштування КПВВ - збільшено пропускну спроможність до 880 тис. осібмісяць.

Гройсман розповів і про реалізацію проектів на території Донецької та Луганської областей.

"На території Донбасу реалізуємо 787 різних проектів, спрямованих на інфраструктурний та соціально-економічний розвиток регіону", - зазначиві він.

Окремим напрямком роботи уряду є також захист політв'язнів і військовополонених.

Так, Гройсман розповів, що було "виплачено 17,2 млн грн 71 громадянину України, яких визволено із полону, 77 сім'ям політичних в'язнів для професійної правової допомоги, сім'ям 24 українських моряків, захоплених військовими Росії".

На тимчасово окупованих територіях України відбулася розбудова телерадіомовлення.

"Забезпечено мовлення 17 радіостанцій у Донецькій області, 15 - у Луганській. Також на Донеччині працюють 9 цифрових та 6 аналогових телеканалів. На Луганщині - 10 і 4 відповідно", - зазначив прем'єр-міністр.

Наостанок Гройсман ще раз презентував присутнім затверджений урядом бренд України UkraineNOW.

Він зауважив, що бренд отримав одну із найбільш престижних премій у сфері дизайну - RedDot Design Award у категорії Corporate Identity.

Його було презентовано у Великій Британії, США, Данії, Португалії, Китаї, а також на численних громадських заходах усіх тематик та спрямувань.

"Тільки системними кроками можливо подолати хронічні проблеми, які накопичилися в країні. Ми визначили план дій. Треба рухатися далі. Це дасть можливість людям відчувати зміни. Дякую українцям за витримку, терпіння і внесок у розвиток України в 2018 році", - підсумував прем'єр-міністр України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme