Гройсман доручив розробити закон про місцеві вибори до 12 травня

Сьогодні у Верховній Раді створили робочу групу, яка має до 12 травня підготувати проект закону про місцеві вибори
Depo.Влада
17 квітня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua

Це відбулося під час засідання експертної ради з питань реформування законодавства про місцеві вибори під головуванням голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, передає depo.ua з посиланням на прес-службу "Блока Петра Порошенка".

"Експертною радою було прийнято рішення створити вузьку робочу групу, за дорученням спікера парламенту її головою була призначено члена фракції БПП, голову підкомітету з питань виборів і референдуму Олександра Черненка. До групи також увійшли 11 експертів: 5 депутатів і 6 громадських експертів", - інформує прес-служба БПП.

За словами Черненка, основне завдання цієї робочої групи полягає у розробці конкретних законодавчих актів, щодо нового закону "Про місцеві вибори".

"Ми отримали доручення розробити законопроект до 12 травня, адже саме на цей час планується підготовка робочого варіанту проекту змін до Конституції в частині децентралізації. Тому новий виборчий закон і зміни до Конституції в частині децентралізації мають йти паралельно і в одному пакеті", - сказав він.

Крім того, робочій групі доручено вдосконалити чинний закон "Про місцеві вибори" із збереженням змішаної системи.

За словами Черненка, дві головні проблеми нового виборчого закону, довкола яких точаться дискусії - "виборча система і проведення виборів в Донецькій і Луганській областях та прилеглих до них територіях".

Нагадаємо, що для проведення місцевих виборів, які заплановані на осінь, на думку першого президента України Леоніда Кравчука, потрібно змінювати і Конституцію України