Громовідводи Зеленського. Чому прізвища нових депутатів не мають жодного значення

Нова Верховна Рада буде таким собі транзитним сервером. Вона не генеруватиме нових ідей і не стане майданчиком для конфліктів. Щонайменше в перший рік – півтора

Громовідводи Зеленського. Чому прізвища…

Хайп навколо нових облич різко звужує люфт для критики парламента командою Зе. Тепер, критикувати Раду – означатиме критикувати самого себе. І в цьому є серйозний піар виклик для команди президента. І це при тому, що, насправді, нова Рада не матиме жодного впливу на ситуацію в державі: це буде слухняна Рада (перший період часу так точно), яка голосуватиме за все, що буде запропоновано з офісу президента.

Але насправді, це ставить перед Зеленським дуже серйозну проблему: хто буде громовідводом для Зеленського. Зараз мало хто про це говорить, але одна з головних проблем Порошенка полягала в тому, що в нього не було громовідводу. Він акумулював всю агресію суспільства на собі, причому паралельно ненависть суспільства каналізувалася на більшість у Раді, де першу скрипку грала президентська партія.

Зазвичай, роль громовідводів грають прем‘єри або голови адміністрацій. Інколи, в певні моменти, – хтось із силовиків. Поки, вся логіка дій Зеленського показує, що голова Офісу президента Андрій Богдан призначений не для того, щоб ставати громовідводом. Хоча перші протистояння, про які вже акуратно почали говорити в кулууарах, свідчать, що безхмарних стосунків у команді президента не буде.

Впродовж наступного місяця будуть зроблені всі основні кадрові призначення і ми зрозуміємо, чи попаде Зеленський у традиційну для таких випадків пастку: коли вважається, що завдяки надвисокому рейтингу та посадкам ворогів можна жити без громовідводу у власній команді. Власне, без людини, на яку можна через деякий час скинути весь негатив, який накопичується у суспільстві. І якщо все зведеться до прізвищ 1-2 проштрафлених нових депутатів, це обов‘язково стане Дамокловим мечем для самого президента.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook