Гриневич "розвіяла міфи" щодо нового порядку зарахування до першого класу

Міністр освіти України Лілія Гриневич повідомила, що основною метою написання закону про освіту та розробки проекту порядку зарахування учнів до першого класу було усунути несправедливі корупційні правила зарахування дітей

Про це вона заявила під час години запитань до уряду, передає Depo.ua.

"З педагогічної точки зору абсолютно неприпустимо піддавати конкурсу і тестуванню шестирічних дітей, тому що вони ще не навчалися за жодною спільною програмою. Окрім того, їхні психологічні особливості в такому віці не дозволяють це робити. Тому перетворюється цей конкурс на фарс. На конкурс батьків. На конкурс права дзвінка, конкурс хабаря. І дуже часто ми просто обурені тим, які питання ставляться дітям на таких конкурсах", – сказала Гриневич.

Вона додала, що нині необхідно "зробити цивілізовану систему вступу в перший клас".

"Цивілізована система полягає в тому, що дитина в шестирічному віці повинна мати гарантоване місце у школі поряд із її місцем проживання. Дитина, в тому порядку, який ми запропонували, не зобов'язана, а має право навчатися в закладі освіти на території обслуговування якого вона проживає. Тому що сьогодні батьки і дитина можуть бачити школу поряд зі своїм будинком, чути, як там сміються діти на подвір'ї, але дитині – зась у цю школу. Бо не можуть ці батьки добитися до директора, або занести хабаря, або заплатити за окрему підготовку до такого конкурсу", – пояснила міністр.

Водночас вона підкреслила, що "якщо батьки планують віддати дитину в іншу школу, вони також можуть це зробити".

"Але вони (діти – ред.) можуть там бути зараховані тільки на вільні місця. І точно – не за конкурсом. Вони можуть бути зараховані тільки за знеособленим конкурсом, коли всі – в рівних умовах", – заявила Гриневич.

Вона наголосила, що застосування територіального принципу під час зарахування дітей до першого класу – "це дуже поширена практика в провідних освітніх системах, зокрема європейських країн".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #діти