Гра з Льовочкіним: Чи дасть збій "договорняк" газовиків

Відповідь на те, чому саме зараз відбулася активізація кримінального переслідування екс-голови АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, варто шукати у кулуарних іграх

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Гра з Льовочкіним: Чи дасть збій "догово…

Забутий усіма Віктор Янукович, який, якщо вірити ЗМІ, живе в шикарному маєтку маршала Будьоного під Москвою, сьогодні вирішив прокоментувати судовий процес по екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу у справі про захоплення влади, де, до речі, фігурує і він сам. "Арешт екс-міністра юстиції Олександра Володимировича Лавриновича - це агонія і політична помста нинішньої верхівки влади України, яка намагається фабрикувати кримінальні справи проти своїх політичних опонентів", - йдеться в заяві, опублікованій Юрієм Кірасіром, прес-секретарем його сина, Олександра Януковича. При цьому він зазначив, що Лавринович "опинився за ґратами тому, що він, як міністр виконував покладені на нього законом функції".

Утім, якщо Янукович готовий не дати в образу, хоча б публічно, екс-міністра юстиції, то за ще одного свого колишнього соратника, екс-голову АП Сергія Льовочкіна Янукович точно не заступиться. І це цілком зрозуміло: президент-втікач вважає свого колишнього головного канцеляра причетним до підтримки Майдану. Але це – виключно особисті проблеми Януковича. Інша справа, чи можуть справді виникнути серйозні проблеми у Льовочкіна, проти якого НАБУ, як виявилося, ще з травня потихеньку розслідує справу про незаконне збагачення нинішнього нардепа від "Опоблоку".

"Провадження було розпочате САП за зверненнями нардепів Мосійчука та Рабіновіча іще 26 травня цього року", - зазначив керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, додавши, що тоді він і доручив Національному антикорупційному бюро провести розслідування. Про що які злочинні дії Льовочкіна йдеться в цій справі? НАБУ розслідує наявність у Франції нерухомості нинішнього нардепа від "Опозиційного блоку", який, якщо вірити його офіційній біографії, ніколи не займався підприємницькою діяльністю.

Варто зазначити, що протягом останнього часу лідер "За Життя" Вадим Рабинович неодноразово скаржився на конфлікти з представниками "Опоблоку" та особисто Сергієм Льовочкіним. Що ж до Мосійчука, то його участь в цьому процесі, схоже, пов'язана з серйозним охолодженням стосунків між його патроном Ляшком та Льовочкіним, яке почалося після парламентських виборів 2014 року. Що саме не поділив головний "радикал" країни з одіозним екс-"регіоналом" - гроші чи якісь посади – достеменно невідомо.

Якби там не було, але на цій темі спробували попіаритися "фронтовики". Так, днями керівник фракції "Народного фронту" Максим Бурбак переможно заявив, що, мовляв, саме його політсила домоглася відкриття справи з боку НАБУ. "Хотів би привітати всіх нас, що врешті-решт вчора, завдячуючи громадськості, НАБУ відкрило справу щодо розслідування корупційних діянь Сергія Льовочкіна", - сказав Бурбак, приписавши собі чужі лаври …

Утім, варто зазначити, що "фронтовики" намагаються зараз прив'язати Льовочкіна до згаданої вище справи щодо захоплення влади, в якій фігурують Лавринович та Янукович. Так, 20 нардепів, які представляють ГО "Вільні люди" - крило НФ, яке орієнтується на голову ВР Андрія Парубія – днями звернулися до генпрокурора Юрія Луценка з вимогою притягнення до відповідальності екс-голови АП, який "з огляду на свою політичну позицію та посадові повноваження, не міг не бути співучасником державного перевороту". Не варто забувати і про давню ворожнечу між Льовочкіним та головою МВС Арсеном Аваковим. Останньому приписують давню зацікавленість у взятті під контроль телеканалу "Інтер", власником якого є нардеп з "Опоблоку".

Зрозуміло, що подібна активізація "антильовочкіновського" руху не може бути випадковою: причин зайнятися ним у правоохоронних органів було більш ніж достатньо, але протягом трьох років нинішнього нардепа ніхто й пальцем не займав. З огляду на це, варто шукати реальні версії появи проблем у Льовочкіна в кулуарних іграх. А в цьому зацікавлених осіб – більш ніж вистачає…

По-перше, кримінальне провадження по Льовочкіну автоматично дає політичну вигоду НАБУ та особисто Артему Ситника, якого останнім часом регулярно критикують через відсутність гучних справ проти колишніх діячів режиму Януковича. Тепер Ситник зможе завжди сказати: я, мовляв, не байдики б'ю, а Льовочкіна "мочу".

По-друге, не варто забувати, що Льовочкін, незважаючи на його майже абсолютну недоторканність (і справа тут навіть не в депутатському мандаті), часто потрапляє під удари з боку конкурентів. Окрім згаданих вище Рабіновича та Авакова, є й інші менш публічні конкуренти, які воюють з Льовочкіним медійними методами.

Усі ці процеси супроводжуються поступовим послабленням команди "газовиків". Так, не варто забувати про екстрадиційний процес Дмитра Фірташа до США. А тому Льовочкіну актуалізацією кримінальних справ можуть прозоро натякати: твій соратник їде за океан, а ти сідаєш тут. Або домовляєшся.

Доля Льовочкіна залежить від політичної волі влади. Утім, насправді Льовочкін, вочевидь, свято вірить в те, що йому нічого не загрожує. І не лише через гарну обізнаність – як-ніяк, він знаходився на вищих щаблях ще з часів президентства Леоніда Кучма – а тому, що він справді вірить у дієвість його величності "договорняка"…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme