ГПУ: Закон про НАБУ на два роки блокує розслідування справ Майдану

Закон про Національне антикорупційне бюро на два роки фактично блокує розслідування проти чиновників, причетних до злочинів проти Євромайдану
Depo.Влада
10 грудня 2015 23:51
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "Громадського ТБ" розповів начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає depo.ua.

У той же час він зазначив, що проблема закладена не в самому відомстві, а в законі, який регулює його діяльність.

"У нас склалася жахлива ситуація, коли розслідування по всім чиновникам, як колишнім, так і нинішнім, тобто по всім виробництвам, які перебували в Генпрокуратурі, зупинені законодавцями, які написали, що фактично з 20-го листопада повноваження цих справ припиняються. І справи повинні передаватися в Національне антикорупційне бюро", - розповів він.

"Прийнявши такі зміни, які створили ситуацію, коли НАБУ ще не може їх прийняти, а ми вже не можемо їх розслідувати, бо слідство зупинено", - додав Горбатюк.

Він зазначив, що підстава для закриття справ відсутня, "але це великий удар по самому розслідування".

"Тобто припиняється процес збору доказів, припиняється процес різних процесуальних заходів, тих самих заходів щодо підозрюваних, які перебувають на території України", - розповів Горбатюк, уточнивши, що слідчі позбавлені можливості проводити слідчі дії.

"І взагалі виписування таким чином законодавчих норм передбачає фактичну передачу тільки з головного слідчого управління більш 400 виробництв, що становлять понад 10 000 томів. При такому штаті НАБУ фактично його робота теж на якийсь період буде заблокована. Тому що поки слідчі вивчать, поки розберуться з такою кількістю цих виробництв, і приступлять - це теж пройде тривалий час", - заявив він.

Горбатюк також зазначив, що можливо в парламенті навмисно приймають такі норми.

"Виходить, що фактично два роки ці справи ніхто розслідувати не буде. Тоді постає питання: не захисники чи колишні високопоставлених чиновників сидять у Верховній Раді, які приймають законодавчі акти, які в правовий спосіб вирішити питання про закриття цих справ не можуть, тому що є підстави підозрювати, обвинувачувати цих людей, а знаходять ось такі способи , які дозволяють обрубати можливості подальшого розслідування ", - зазначив начальник управління спеціальних розслідувань.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя