ГПУ взялась за афери Черновецького

Головне слідче управління Генпрокуратури почало розслідування за фактом зловживання владою чиновниками Київської міської ради

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 10 серпня, передає depo.ua з посиланням на Першу інстанцію.

Згідно з матеріалами суду, розслідуванням встановлено, що Київська міськрада 1 жовтня 2007 року (в той час пост мера займав Леонід Черновецький) передала у власність кооперативу "Текстильник "для житлової забудови близько 93 гектарів землі за адресою вул. Академіка Заболотного.

Надалі частина вказаної ділянки площею майже 6 га була передана до статутного капіталу фірм "Об'єднання забудовників" і "Чарівне містечко".

"Встановлено, що до скоєння злочину можуть бути причетні посадові особи компаній" Брокбуд "," Кредітбуд "," Компанія Інтерсервіс Плюс "," Меінов Роуд Девелопмент "і ОКЖК" Тарасовець ", так як вони є засновниками або мають одних і тих же керівників - засновників щодо вищезазначених товариств і кооперативу і т.д. ", - сказано в ухвалі суду.

Для перевірки інформації про протиправні дії посадових осіб міськради та зазначених організацій, а також "з метою спростування або підтвердження зазначеної інформації", ГПУ просила суд надати доступ до реєстраційних справах ОКЖК "Текстильник", ОКЖК "Тарасовець" і компанії "Меінов Роуд Девелопмент", що зберігаються в Печерській райдержадміністрації. Печерський суд прохання прокуратури задовольнив.

Велика частина цієї землі була надана за рахунок територій агрокомбінату "Хотівський" за згодою останнього. При цьому земельних ділянок змінили цільове призначення з сільськогосподарських земель - на землю під малоповерхову житлову забудову.

Надалі "Текстильник" вніс спірні ділянки до статутного фонду "Об'єднання забудовників" як частину засновника. У 2010 році "Об'єднання забудовників" здійснило аналогічну процедуру, внісши земельну ділянку в статутні фонди трьох фірм "Чарівний містечко", "Брокбуд" і "Кредітбуд".

За даними видання "Наші гроші", кооператив "Текстильник" заснували в червні 2007 чотири людини: Володимир Чернуха, Андрій Дмитрюк, Дмитро Стеценко та Сергій Діброва, які пов'язані з екс-нардепом від Партії регіонів Василем Хмельницьким.

Нагадаємо, взимку 2015 року прокуратура домоглася повернення в комунальну власність вищевказаного ділянки землі площею майже 93 гектари. Однак в травні 2016 судова палата у господарських справах Верховного Суду України за позовом компанії "Брокбуд" скасувала рішення Вищого госпсуду від 30 вересня 2015 року, Київського апеляційного суду від 7 липня і Госпсуду Києва від 20 січня 2015 року та направив справу на розгляд до Голосіївського районний суд Києва.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme