ГПУ повідомила про підозру 14 з 18 чиновників Януковича з "чорного списку" ЄС

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру у розкраданні держмайна 14 з 18 екс-чиновників України, які є в списку санкцій Європейського Союзу
Depo.Влада
27 квітня 2015 12:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько в під час міжнародної конференції, присвяченої поверненню активів, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Жодних підозр з списку санкцій сьогодні що не оголошено чотирьом особам, а саме: Олені Лукаш, Віктору Януковичу-молодшому, Сергію Клюєву та Дмитру Табачнику", - сказав він.

За його словами, ЄС "розширив критерії та до розкрадання держмайна додав також зловживання службовим становищем, яке і спричинило за собою заволодіння держмайном".

Заступник генпрокурора додав, що в березні цього року ЄС не продовжив дію санкцій щодо екс-голів СБУ Ігоря Калініна та Олександра Якименка, Олексія Азарова.

"Санкції є політичним, а не юридичним інструментом. Тому те, що одні санкції тривають, а інші знімаються, залежить не скільки від юридичних моментів, а від того, яким чином проведені переговори між країнами ЄС, бо для ухвалення рішення необхідна єдність", - пояснив Каськів.

Нагадаємо, що 5 березня ЄС продовжив санкції проти Януковича та представників його оточення. Водночас європейський дипломат на умовах анонімності повідомив, що в списку залишилися 18 фігурантів, тоді як раніше їх було 22.