Гонтарева і Янукович: Чому тільки зараз заговорили про очевидне

Рішення Краматорського суду про відмивання грошей Януковича Аль Джазіра могла отримати лише від американців (росіяни навряд чи зливали б цю інформацію)

Більше того, українські журналісти так оперативно могли отримати ексклюзивну інформацію від такого поважного видання лише за умови, що хтось їм допоміг. І тут знову чомусь першими на думку спадають американці, особливо, якщо зважити на те, що головними авторами викриттів того, що і так знали всі, стали представники центру Шабуніна.

Але давайте все по порядку. Отже, що є причиною скандалу?

Арабський телеканал, який ніколи особливо не цікавився подіями в Україні отримує із власних джерел рішення Краматорського суду під грифом "секретно", де сказано, що саме команія ІСU Валерії Гонтаревої була брокером тих фірм, які за вкрадені Януковичем гроші купила наші державні ОВДП.

Українські експерти (центр Шабуніна і УП) пишуть матеріал, де описують всю цю ситуацію і роблять два висновки:

Компанія Гонтаревої розуміла, що гроші нечесні і дії компанії є не зовсім законними;

Дії Генпроратури щодо відбирання грошей Януковича є не зовсім правильними. А неправильні вони, крім всього іншого тому, що не допитали Гонтареву (прямий натяк на те, що просто закрили очі на її діяння, що є, очевидно, абсолютно справедливо).

Тепер не менш важливо для всіх нас зрозуміти, в яку гру почали грати наші антикорупціонери і які наслідки може мати ця гра:

Ця гра направлена на відбілювання НАБУ, яке опинилося під щільною критикою за нападки на "Ощадбанк", який, на думку НАБУ, несправедливо заморозив гроші Януковича. Останні кілька тижнів ця історія була топовою для наших антикорупційних сенсацій. Новими викриттями арабського телеканалу буде спроба перевести тему із дивного рішення НАБУ в тему некомпетентності прокуратури, яка піариться на поверненні мільярдів Януковича, хоча й може потім програти всі міжнародні суди.

Важливо, що вперше антикорупціонери заділи Гонтареву, яка до останнього часу була "священною коровою", яку ніхто не дозволяв собі навіть згадувати в негативному контексті. Що це може означати? Насправді особливо нічого. Головний противник антикорупціонерів Луценко, а тому згадки про Гонтареву - це лише згадки. Поки жодних серйозних дій проти неї ніхто вести не буде.

Насправді, згадки про Гонтареву – це також натяки Порошенку, що в разі необхідності може бути включена і тяжка артилерія. Але поки це все ще натяки.

Що далі буде?

Американці та європейці поставили собі за ціль створити у нас контрольовану демократію. Боротьба з корупцією - це лише антураж. Всі ці публікації варто поки що розглядати лише в контексті підготовки до виборів. Наразі не можна говорити, що американці вирішили глобально взятися за Гонтареву чи Порошенка. Їм необхідне посилення НАБУ і їм необхідно тримати на гачку якомога більше представників наших еліт. Інших цілей на сьогодні немає. А тому, поки це лише дзвіночок. Політика - це не театр. Дзвінків може бути багато. Але найголовніше - це ще не старт виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна