Гонтарева хоче змінити "непрофесійного" голову фінкомітету Ради

Нацбанк звернувся до голови парламенту Андрія Парубія з відкритим листом із пропозицією замінити голову Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалку у зв’язку з непрофесійністю, політичною заангажованістю
Depo.Влада
26 жовтня 2016 14:15
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у листі регулятора, передає Depo.ua.

Також у листі йдеться про те, що питання викликає і склад Комітету, адже за окремими винятками діяльність більшості його членів є похідною від їх політичних та бізнесових інтересів.

Наявність таких членів у складі Комітету унеможливлює ефективне виконання покладених на нього функцій в інтересах розвитку всього фінансового сектору та споживачів фінансових послуг.

"З огляду на це, Нацбанк наполягає на призначенні іншого Голови та більш професійного і менш заангажованого складу Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував президенту Петру Порошенкові подати в парламент проект постанови про звільнення голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. 

Тижнем раніше цей профільний комітет звернувся до генерального прокурора і голови Національного антикорупційного бюро для притягнення Валерії Гонтаревої до кримінальної відповідальності за ігнорування засідань комітету.

Крім того з ініціативою якнайшвидшого розгляду питань про відставку глави НБУ на цьому тижні виступили лідери фракцій БЮТ, Радикальної партії Олега Ляшка, депутатської групи "Відродження", а також групи позафракційних, думка яких озвучив народний депутат Сергій Тарута.

У той же час представник найбільшої парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" заявив, що вважає необґрунтованими звинувачення на адресу керівництва НБУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада