"Голубка миру": Із чим піде на вибори-2018 партія Тимошенко

У рамках проекту "Вибори" Depo.ua починає цикл публікацій про політичні стратегії і тактики, з якими підуть до виборця учасники перегонів. Почнемо з лідерів соцопитувань - "Батьківщини"  

Політичний оглядач
"Голубка миру": Із чим піде на вибори-20…

Сьогодні на погоджувальній раді голова ВР переконував, що дочасних виборів парламенту не буде. Натомість головний збурювач спокою останніх днів нардеп з БПП Олександр Третьяков пригрозив блокуванням трибуни через гальмування створення міністерства ветеранів.

Нагадаємо, про міністерство на зразок американського активно говорили увесь минулий рік, але після новорічних свят – як відрізало. У кулуарах подейкували, що лобістом створення спеціального ветеранського органу з таким високим статусом є Третьяков. Його ж називають лобістом міністерства з питань тимчасово окупованих територій. Утім, ми не про це.

У січні комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій і АТО та людей з інвалідністю вирішив внести на розгляд парламенту проект постанови про створення міністерства ветеранів, але у порядку денному її досі нема. То ж погрози Третьякова можна сприймати як тиск на колег, аби ті заворушилися. Або як початок розвалу коаліції у випадку виходу з її складу самого Олександра Юрійовича та депутатів з його орбіти. Їх небагато, тому це ще не означає запуску процесу перевиборів. Але, судячи навіть з поверхневого аналізу інформпростору, стає зрозумілим: основні політичні гравці вже на низькому старті, чекають тільки відмашки. Хоча, звісно, проти виборів частина з них боротиметься. Що також є передвиборчою технологією.

Раніше за всіх вловила подзвін перевиборів досвідчена Тимошенко. Юлія Володимирівна останнім часом поводиться наче без п'яти хвилин президент. ЇЇ політсилою вже формуються штаби, підбираються кадри, які можуть їх очолити в регіонах. Так, за інформацією джерел, курувати передвиборчу кампанію на Львівщині начебто запропонували скандально відомим братам Дубневичам.

Крім того, Тимошенко здійснила дві закордонні поїздки, під час яких мала кілька іміджевих зустрічей (контакти з російським дипломатом у Мюнхені трохи іміджу нашкодили, але наші політики добре знають, що такі дрібнички виборець швидко забуває), а головне – першою за інших опозиціонерів запропонувала стратегію досягнення миру на Донбасі. Depo.ua раніше аналізував пункти цього плану і зробив висновок: це солянка з очевидних речей на кшталт "Мінські угоди не діють" і "нам потрібні миротворці" та сумнівних пропозицій на першому етапі поставити "блакитні шоломи" лише на лінії розмежування, бо лише наївний не розуміє - в разі згоди України на це конфлікт просто заморозиться. Але ми не побачили пункту, як змусити Путіна погодитися на миротворчу місію, вигідну Україні. І взагалі – Росія згадується якось поміж рядками, все мають зробити Київ і миротворці.

Із цього напрошується висновок: йдеться не про перспективну для реалізації стратегію, а про політичну технологію під вибори. Лідерка "Батьківщини" завжди вигідно відрізнялася від інших політиків ідеологічно насиченим креативом. Не просто вийшов на телеекрани, порвав на собі вишиванку і герой.

У 2006 році "біло-сердечні" йшли на вибори з ідеєю солідаризму, через це опоненти проводили паралелі з неоднозначним досвідом латиноамериканських диктаторських режимів. Але вибір технології себе виправдав. У 2007 році "Батьківщина" запропонувала ліберальну програму "Український прорив", яку так і не реалізувала, проте залікові бали в якості мандатів партія отримала. Перед президентськими виборами 2010-го прем'єр Тимошенко боролася зі "свинячим грипом", епідемії якого, як згодом з'ясувалося, не було. На дочасних виборах до ВР восени 2014-го "Батьківщина" зробила ставку на технологію "референдум за НАТО". Вона зіграла на трієчку, - політсила ледь не пролетіла повз Раду. І ось зараз Юлія Володимирівна виходить до виборця зі стратегією миру, яку, з її слів, розробляють міжнародні експерти разом із її командою. Судячи з усього, ця стратегія мала стати "фішкою" під час президентської кампанії, але якщо дочасні вибори таки стануть реальністю, план миру від Тимошенко запустять в тираж уже зараз.

Та не тільки цим братиме електорат Юлія Володимирівна. Заборона на продаж землі, скасування існуючих тарифів, обіцянки стримувати падіння гривні, загнуздання цін тощо. Простіше кажучи, замість "пропало все" девізом стане "скасувати все". Розрахунок простий: наелектризоване і втомлене від реформ суспільство не хоче чути про зміни, воно хоче, щоб повернули хоча б той рівень, який був до старту реформування країни. Долар по вісім, пенсію близько 120 доларів й інші речі, які залишилися в пам'яті громадян.

Але які ж то вибори без синиці в руці! Майже непоміченою в центральних ЗМІ пройшла пропозиція "Батьківщини" на Київщині виплачувати пенсіонерам регіону по тисячі гривень. Соратниця Тимошенко Ганна Старикова, голова Київської обласної ради, заявила: відповідно до розрахунків, вільних залишків бюджету вистачить, щоб надавати 1000 грн. щомісячно кожному пенсіонеру протягом року. Таким чином, щедрість "Батьківщини" відчують на собі більше 400 тис. мешканців Київщини. Чистої води популізм, як і "Юлина тисяча", але адресат обраний влучно – ставка на вдячних пенсіонерів, які традиційно ходять на дільниці, може спрацювати. Бо у нас і досі голосують за тих, хто роздає халявні тисячі.

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme