Головний рабин України запропонував перенести "Марш живих" з Польщі в Україну

Головний рабин України Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Моше Асман закликав уряд Ізраїлю призупинити візити молоді до Польщі через нещодавно ухвалений польський закон про нацистські злочини

Про це йдеться у відкритому листі рабина до міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннет, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Jerusalem Post.

Натомість Моше Асман пропонує проводити ці заходи в Україні.

На захід, відомий як міжнародний "Марш живих", з'їжджається єврейська молодь з різних країн світу до Польщі та Ізраїлю, щоб вивчати історію Голокосту.

"У відповідь на закон, який "забороняє говорити правду про те, що трапилось під час Голокосту у Польщі, я закликаю вас скасувати "Марш живих" для ізраїльських школярів", - йдеться у зверненні Моше Асмана.

"Як "головний рабин України я пропоную провести цього року "Марш живих" в Україні", - закликав він, додавши, що такий крок посилив би "покарання Польщі", адже ізраїльська молодь щороку витрачає десятки мільйонів доларів під час цих заходів у польських містах.

Рабин пропонує включити у програму "українського маршу живих" такі історичні місця як "Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Янівський концентраційний табір у Львові та десятки інших місць, де євреї страждали та загинули".

Така кара, на думку рабина, є відповідною, тому що "існує серйозна стурбованість через антисемітизм проти єврейських громад та інституцій у Польщі".

Крім того, Моше Асман назвав закон, який забороняє фразу "польські табори смерті", "антисемітським законом, спрямованим на те, щоб змусити мовчати історію та очевидців Голокосту".

Нагадаємо, голова МЗС Німеччини визнав німців відповідальними за Голокост.

Довідка. 1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Україна та США виступили із критичними зауваженнями щодо нового законопроекту. Президент Європейської ради, екс-прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також розкритикував суперечливий закон.

В ОБСЄ також засудили ухвалений сенатом Польщі закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення "бандерівської ідеології" - "злочинів українських націоналістів" проти поляків.

В уряді Польщі заявили, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Народні депутати України закликали президента Польщі Анджея Дуду накласти вето на "антибандерівський" закон, назвавши його в умовах війни з Росією "ударом у спину". Також понад сто польських громадських діячів у своїй заяві розкритикували ухвалений сеймом та сенатом країни закон про заборону "бандерівської ідеології".

Ізраїль через ухвалення Закону про Інститут національної пам'яті в Польщі вирішує, чи відкликати з країни свого посла.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme