Головний популіст дня: Власенко, який каже, що Тимошенко до тюрми посадив Путін

Номінується народний депутат з фракції "Батьківщина" Сергій Власенко, який каже, що Юлію Тимошенко до в'язниці посадили Путін з Януковичем

Номінувала його група "Антипопулісти" на сторінці у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Я стверджую, що до тюрми Юлію Володимирівну Тимошенко в Україні саджав Путін разом з Януковичем", цитує слова Власенка сайт телеканалу ZIK.

Соратники лідерки "Батьківщини" старанно відмежовують її від звинувачень у проросійськості. Але робити це потрібно без популізму, щоб їм вірили. Те, що Тимошенко посадив Янукович, і зробив це з політичних мотивів, поза сумнівом. А от з приводу Путіна нагадаємо депутату оцінку ув'язнення його лідерки самим Путіним. 11 жовтня 2011 року під час зустрічі з журналістами у Пекіні він заявив: "Я не знайомий з обвинувальним висновком суду, не знаю, що там написано конкретно, але якщо судити з матеріалів ЗМІ, то обвинувальний вирок винесено за підписання контрактів з Росією по газу. Тимошенко нічого не підписувала. Контракти підписані на рівні господарюючих суб'єктів – "Газпромом" і "Нафтогазом". Я правда не дуже розумію, за що їй дали 7 років".

Ще красномовнішим щодо судового вироку Тимошенко був МЗС Росії. Того ж 11 жовтня 2011 року у Лаврова заявили: "Не можемо в цьому зв'язку не відзначити і очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії. По суті справи, Тимошенко судили за діючі і ніким не скасовані юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України… Російська сторона поважає суверенітет української держави і незалежність судової системи України. Разом із тим не можна не брати до уваги той факт, що керівництво багатьох держав і світова громадськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований виключно з політичних мотивів". Питання: навіщо Путіну було заступатися за Тимошенко, якщо він разом із Януковичем її саджав?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна