Головний популіст дня: Веніславський, який розповідає міфи про ідентичність указів Порошенка і Зеленського про розпуск ВР

Номінується представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський, який ніяк не побачить, що укази Порошенка і Зеленського про розпуск ВР абсолютно протилежні

Головний популіст дня: Веніславський, як…

Його номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Указ президента Зеленського повністю, один в один дублює указ президента Порошенка 2014 року за змістом яким було проголошено позачергові вибори. Він абсолютно ідентичний", - цитує Веніславського "Укрінформ". Представник президента у КСУ додав, що у 2014 році сумнівів у легітимності указу президента не було. "А зараз вони виникли, тому що деякі політичні сили залишаються за бортом історії", - вважає він.

До чого тут хто і за яким бортом залишається? Це дешеві маніпуляції, розраховані виключно на передвиборчий популістський піар.

Стаття 90 Конституції України каже: "Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції; 2) протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України; 3) протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися. Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України приймається Президентом України після консультацій з Головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій у Верховній Раді України". Все, крапка. Соціологічні опитування, любов чи не любов громадян до ними ж обраного депутатського корпусу жодного стосунку до вище названих вимог Конституції не мають.

Дійсно, за змістом укази Порошенка 2014-го і Зеленського 2019-го ідентичні, але абсолютно різні обставини, в яких ці укази видавалися. Верховна Рада минулої каденції мала в очах виборців куди менше легітимності за нинішню, однак Порошенко розпустив її лише тоді, коли для цього виникли конституційні обставини.

25 серпня 2014 року він видав відповідний указ, якому передували три події, яких і близько не було зараз. Перша подія - 24 липня коаліція депутатських фракцій, що сформувала в березні 2014 року уряд України, розпалася після виходу з її складу "УДАРу" та "Свободи". Друга подія – нову коаліцію протягом місяця сформувати не вдалося. Третя подія - Порошенко провів консультації з тодішнім головою Верховної Ради Турчиновим та головами депутатських фракцій як це передбачено Конституцією України, щодо дострокового припинення повноважень ВР. Ніхто з присутніх не заперечував проти розпуску парламенту та проведення дострокових парламентських виборів. То про яку ідентичність говорить юрист Зеленського?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme