Головний популіст дня: Соболєв, який хоче коаліцію із Зеленським, яка була з Порошенком

Номінується народний депутат з "Батьківщини" Сергій Соболєв, який вважає, що нова коаліція в Раді повинна будуватися на принципах попередньої коаліції "Європейський вибір", з якої "Батьківщина" втекла першою

Головний популіст дня: Соболєв, який хоч…

Його номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"Вона (нова коаліція) повинна бути такою, як і коаліція "Європейський вибір", яка так і не почала працювати… Тобто, потрібно взяти за основу ту коаліційну угоду, яка підписувалися в 2014 році. Але це потрібно оформити офіційним рішенням", - заявив він у коментарі "Цензору". По-перше, коаліція, створена в листопаді 2014 року, називалася не "Європейський вибір", а "Європейська Україна", а коаліція "Європейський вибір" утворилася після Євромайдану у ВР минулого скликання. Але то не головне, бо є по-друге: підпис Юлії Тимошенко стояв під коаліційною угодою, проте вже 17 лютого 2016 року "Батьківщина" першою покинула це об’єднання і назвала його "зграєю". Попри те, що її депутати мали безпосередній стосунок до розробки коаліційної угоди.

В якій обіцяли провести реформи, націлені на забезпечення європейської якості життя для громадян України, сталого розвитку суспільства, подолання бідності, розбудову конкурентоспроможної економіки, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, зменшення безробіття, створення нових робочих місць, здобуття енергонезалежності, розвиток громадянського суспільства та гарантування свободи слова, боротьбу з корупцією та відновлення правосуддя, розвиток освіти і науки, культури та духовності тощо. Тобто, за невиконання цих пунктів "Батьківщина" несе таку ж відповідальність, як й інші підписанти. Хоча і втекла в опозицію. Тоді експерти подейкували, що зроблено це було, аби підштовхнути дочасні вибори. Але не вдалося.

Тому коли пан Соболєв каже про принципи та офіційне оформлення коаліційної угоди в новому парламенті, виникають риторичні питання. Перше - невже підпису Тимошенко під угодою 2014 року було замало. І друге – де гарантії, що "Батьківщина", якщо вона потрапить до нового парламенту, через деякий час не вчинить так само, як вчинила у лютому 2016-го.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme