Головна популістка дня: Тимошенко, яка продовжує розігрувати "тарифну карту"

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, назвала одним із підтверджень економічно необґрунтованої ціни на газ заяву голови уряду про прибутковість НАК "Нафтогаз України" на суму 21 млрд. грн.
Depo.Влада
31 серпня 2016 18:59
ФОТО: depo.ua
Головна популістка дня: Тимошенко, яка продовжує розігрувати "тарифну карту"
Головна популістка дня: Тимошенко, яка продовжує розігрувати "тарифну карту"

Номінували її група "Антипопулісти" на сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

"Це зроблено на завищеній ціні на газ, прибуток, який витягнули з кишень простих громадян… Цей надприбуток тепер буде корупційно розграбований, ось так вони працюють.

Вони не дивляться на закони, не дивляться на Конституцію і просто знущаються над людьми", – обурилася Тимошенко перед початком засідання Окружного адміністративного суду Києва за її позовом до Кабміну щодо скасування постанови про встановлення єдиної ціни на газ.

"Безумовно, лідер "Батьківщини", котра понад 20 останніх років спеціалізується на газовій тематиці, добре знає, що тенденція із значного поліпшення "Нафтогазом" свого консолідованого фінансового результату спостерігається вже два з половиною роки, коли ще діяли попередні тарифи.

Наприклад, якщо за 2014 рік чистий збиток компанії складав 89 млрд. грн., то у 2015 році він становив лише 25 млрд. грн. Тимошенко також навряд чи невідомі наведені нещодавно керівництвом НАК "Нафтогаз України" дані про те, що прибуток на суму близько 21 млрд. грн. був досягнутий у першому півріччі, а загалом за 2016 рік він очікується в межах 16 – 18 млрд. грн.

Зрештою, екс-прем’єрці відомо і про основне джерело прибутку (18 млрд. грн. від транзиту газу), і про економію країною на газовому реверсі $450 млн. (11,5 млрд. грн.) за два останні роки. Втім, жонглювати цими "нудними" цифрами задля отримання швидких політичних дивідендів набагато складніше, ніж висмикувати із контексту один, але дуже гучний та зручний для маніпуляцій показник", - написали антипопулісти.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада