Голова української делегації в ПАРЄ обізвав Олланда "другим Чемберленом"

Народний депутат, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв вважає, що президент Франції займає надто м'яку позицію щодо Росії
Depo.Влада
11 жовтня 2016 17:03
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Президент Франції Олланд про Росію: ми готові до діалогу щодо бомбардуваннь Сирії, але лише за умови що Росія цього сама хоче, інакше немає сенсу. Все ще сподівається що Путін припинить бомбардування. Щодо українського питання - він і надалі вважає що треба іти на вибори на Донбасі і продовжує мантру про виконання Мінських угод не тільки Росією, а й Україною", - заявив нардеп.

На його думку, надто м'яка позиція Олланда повертає Європу в часи політики "умиротворення", коли Британія та Франція напередодні Другой світової війни пішли назустріч Адольфу Гітлеру, віддавши Чехословаччину йому на поталу.

"Олексій Гончаренко закликав Олланда відмовитися приймати Путіна в Парижі, через Україну, Сирію, МН17 тощо, а Олланд відповів що Путін сам переніс візит. Швидкий висновок: навіть після російської плюхи в ООН, французський президент не вважає що треба займати жорстку позицію. Чемберленізація Європи 2.0, на жаль. Аморфність, до того ж в усьому", - додав Ар'єв.

Нагадаємо, що Франсуа Олланд не палає бажанням зустрічатися з Володимиром Путіним тет-а-тет.

Довідка. Невілл Чемберлен - британський державний діяч, прем'єр-міністр у 1937-1940рр., прихильник політики "умиротворення" агресора. 30 вересня 1938 році підписав Мюнхенську угоду з Гітлером та Муссоліні, фактично віддавши Чехословаччину на поталу агресорам. Повернувшись до Лондона, Чемберлен пред'явив публіці на аеродромі підписану угоду зі словами: "Я привіз вам мир". На що Вінстон Черчилль 3 жовтня того ж року відповів: "Англії був запропонований вибір між війною і безчестям. Вона вибрала безчестя і отримає війну".

Вже наступного року стало зрозуміло, що політика умиротворення не принесла Європі миру: розпочалася Друга світова війна. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада