Голосування за Виборчий кодекс: Парубій благає працювати, а депутати фотографуються

Замість того, щоб голосувати за новий Виборчий кодекс, народні обранці фотографуються у сесійній залі і займаються своїми справами

Під час енної спроби спікера Верховної Ради Андрія Парубія змусити нардепів працювати, деякі з них роблять фото на згадку, передає Depo.ua.

При цьому вже понад півгодини Парубій безперервно просить не виходити із залу, голосувати, бути відповідальними і поважати українців. Усі ці благання марні.

А тим часом вже понад десять спроб повернутися до правок Виборчого кодексу провалилися, не набравши 226 голосів.

Додамо, що сьогодні – практично останній робочий день сесії восьмого скликання. Завтра нинішні депутати востаннє зберуться під куполом – відбудеться традиційна для п'ятниці година запитань до уряду.

Нагадаємо, 29 травня комітет Верховної ради із питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді схвалити проект нового Виборчого кодексу у другому читанні перед позачерговими виборами до Ради.

6 червня Верховна Рада почала розгляд проекту Виборчого кодексу України про відкриті списки і розглянула менше 3% правок до нього.

Тоді ж у Раді нарахували 240 нардепів, готових голосувати за виборчий кодекс із відкритими списками.

8 липня під час погоджувальної ради голова Верховної Ради Адрій Парубій встановив дедлайн для схвалення Виборчого кодексу та оголосив "повну мобілізацію". Він також пригрозив депутатам через прогул в останній робочий день.

10 липня Парубій запросив депутатів на нараду з питання голосування за Виборчий кодекс.

Довідка: 7 листопада 2017 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект №3112-1"Проект Виборчого кодексу України". 

Документ передбачає систему регіональних відкритих списків на виборах народних депутатів, а також 3% прохідний бар'єр у парламент. У процесі доопрацювання документа депутати подали понад чотири тисячі поправок.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook