Голосування за оновлення ЦВК "проігнорували" 10 потенційних кандидатів у президенти, – КВУ

У вересні 11 із 14 народних депутатів – потенційних кандидатів на посаду президента України – пропустили 80% голосувань у парламенті

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Всеукраїнської громадської організації (ВГО) "Комітет виборців України" (КВУ).

"Народні депутати, які є потенційними кандидатами в президенти, ігнорують голосування у Верховній Раді. Так, 11 із 14 політиків пропустили 80% голосувань Ради у вересні", – йдеться у повідомленні.

Так, народний депутат Євген Мураєв не проголосував жодного разу за місяць, Вадим Рабінович узяв участь у 0,39% голосувань, Юрій Бойко – у 8%, Юлія Тимошенко – у 9%, Вадим Новинський – в 11%, Олександр Вілкул і Віталій Купрій – у 13%, Сергій Тарута – у 15%, Михайло Добкін – у 17%, Андрій Білецький – у 17%, Олександр Шевченко – у 19%, Віктор Чумак – у 22%.

Дещо вищі показники голосувань в Олега Ляшка – 55% та Сергія Капліна – 70% голосувань.

За даними письмової реєстрації, політики часто не голосували, хоча й були зареєстровані на пленарних засіданнях Ради.

"Показово, що жоден із вказаних політиків не брав участі в голосуванні (не натискали "за", "проти", "утримався") за постанову "Про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії". Крім того, під час безпосереднього голосування за призначення 14-ти нових членів ЦВК голосували лише О. Шевченко, О. Ляшко, В. Чумак та С. Каплін. Водночас майже всі кандидати публічно закликали оновити склад ЦВК", - наголосили в КВУ.

Зазначається, що всього у вересні було проведено дванадцять пленарних засідань, на яких відбулося 255 голосувань.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада призначила нових членів ЦВК, подання на яких президент вніс до парламенту на початку лютого.

Довідка: Чергові вибори президента України мають відбутися в останню неділю березня 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна