"Голос" ініціює проєкт заяви Ради щодо води у Крим

Група народних депутатів планує запропонувати президенту та Кабміну вжити невідкладних заходів з посилення охорони та оборони об’єктів Північно-Кримського каналу та посилити протидію підривній, пропагандистській та розвідувально-диверсійній діяльності Росі на території Херсонщини
 

Про це йдеться у проєкті заяви Верховної Ради України щодо спроб відновлення масштабного водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та закликів про нібито потребу такого відновлення, яку оприлюднила пресслужба партії "Голос", передає Depo.ua.

"Верховна Рада України... пропонує президенту України та Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів з посилення охорони та оборони об’єктів Північно-Кримського каналу, посилити протидію підривній, пропагандистській та розвідувально-диверсійній діяльності Російської Федерації на території Херсонської області", – йдеться у тесті проєкту.

Крім того, заява передбачає закликати президента, РНБО, СБУ та інші правоохоронні органи України невідкладно реагувати з метою захисту державних інтересів України на будь-які спроби відновлення масштабного водопостачання на тимчасово окуповані території та на заклики щодо нібито потреб такого відновлення.

Також планується у тексті заяви наголосити, що будь-які спроби відновлення масштабного водопостачання на тимчасово окуповані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя шляхом використання Північно-Кримського каналу чи іншим подібним шляхом, або заклики щодо нібито потреб такого відновлення, є діяннями, що не відповідають міжнародним зобов’язанням України, не спрямовані на захист прав людини, меншин чи корінних народів, та водночас суперечать державним інтересам України, несуть пряму шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

Своєю заявою Верховна Рада планує наголосити, що питання масштабного водопостачання до АР Крим та міста Севастополя може розглядатися виключно за умов відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного і Азовського морів.

Нагадаємо, 5 березня в ефірі одного з телеканалів Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці, а Крим – це Україна

Пізніше, очевидно з огляду на резонанс своєї заяви, прем'єр написав пост у соцмережі, уточнюючи, що питання подачі води до Криму неможливо вирішити до деокупації півострова. 

Так званий "віце-спікер кримського парламенту" Володимир Бобков порадив мешканцям анексованого Росією Криму не розраховувати на поставку води з України

Водночас, заступник постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева висловила думку, що новопризначений прем'єр поки недостатньо обізнаний у питаннях Криму

6 березня, під час години запитань до уряду в парламенті, Шмигаль припустив постачання води в окупований Крим "для людей".

Згодом народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив, що Кабмін має розробити концепцію подачі води в окупований Крим, а Меджліс випустив заяву через кримську ідею Шмигаля.

Читайте також: Дивний Шмигаль і "план Качури": Як Зеленський хоче дати воду в Крим

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme