Гетманцев зізнався, яке магістральне завдання має у сфері фінансів

Магістральне завдання у сфері фінансів – детінізація, адже без неї в Україні не буде нічого доброго

Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю ДС.

На його думку, без детінізації "ми будемо і далі залишатися відсталою країною Європи, а може, і світу".

"Та спадна лінія нашого розвитку, яка була всі 30 років за коротким винятком, продовжиться", – уточнив він.

Що в Україні було зроблено для детінізації

"Ми ухвалили дуже важливі рішення на рівні законів. З першочергового залишилася тільки податкова амністія. Далі — важливі рішення з оподаткування фонду оплати праці і виведення зарплат з тіні. Це другий етап, він повʼязаний з радикальним скороченням можливості використання єдиного податку в якості інструменту ухилення від оподаткування зарплат", – розповів Гетманцев.

За його словами, попереду у нас дуже важливий шлях по імплементації.

"Це робота податкової, яка на даний момент є позитивною. Це робота митниці, де в 2020-му був негативний результат, за півтора року ми не змогли навести там порядок, і зараз підключаємося всіма силами, щоб допомогти новому голові відомства все-таки це зробити. Це такі галузі, як алкоголь (на 50% в тіні), тютюн, бурштин, гральний бізнес, сільське господарство, торгівля і багато інших", – пояснив нардеп.

Він зазначив, що, фактично, ті законодавчі рішення, які вже були ухвалені, лягають в основу детінізації.

"Але ще треба їх реалізувати. І це, звичайно, куди складніше, ніж ухвалити. Ми стикаємося з неймовірним опором так званого "бізнесу", корупційного фактично бізнесу, який живе за рахунок ухилення від оподаткування, в тіні. Ми стикаємося з опором системи самого державного апарату на середній ланці. Власне, те рішення, яке ми нещодавно прийняли з організації БЕБ, — Бюро економічної безпеки, — це радикальне рішення, спрямоване на ліквідацію податкової міліції, управління "К" СБУ, які є частиною корупційної системи. Саме тому я виступив за відкритий конкурс при прийнятті співробітників в БЕБ і вважаю неможливим допустити до керівництва новим органом тих, хто керував податковою міліцією хоча б хвилину", – наголосив Гетманцев.

На його думку, це потрібно, щоб створити чистий, нормальний, ефективний аналітичний правоохоронний орган замість того, що зараз існує під виглядом правоохоронців.

"І у нас вже є успіхи. Як, наприклад, на ниві боротьби податкової з ухиленням від сплати ПДВ. Результати 2020 року, як і результати січня 2021 року, без перебільшення блискучі. Ми в рази перевищуємо не тільки плани, але і надходження рік до року, що набагато важливіше", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, дещо раніше Гетманцев розповів, що половина української економіки знаходиться у тіні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme