Герус сказав, чи "полетять голови" керівників держпідприємств

У нової влади немає загального підходу звільнити керівників усіх великих державних підприємств або всіх залишити, проте на деяких з них будуть підстави для звільнення

Про це розповів представник президента у Кабміні Андрій Герус в інтерв'ю "РБК-Україна", передає Depo.ua.

Його запитали, що буде з керівниками великих державних підприємств або ПАТ, в яких 100% належать Кабміну – наприклад, Коболєвим в "Нафтогазі", керівництвом "Укренерго", "Енергоатому", "Укрспирту", "Укрпошти" та інших.

"В "Укрпошті", на мою думку, працює професійний чоловік, тому якщо починати якесь перезавантаження, то не з "Укрпошти". Якщо говорити про "Укрспирт", то там питання навіть не в керівнику, а в тому, що "Укрспирт" не потрібен у державній власності і його монополія штучно придумана. Цей товар точно не є настільки стратегічним, щоби держава тримала монополію в своїй власності і всі розуміли, що там процвітає масова корупція. Очевидно, що з того годувалися в тому числі певні клани, політики або навіть якісь кримінальні елементи", – сказав Герус.

Він запевнив, що немає загального підходу — всіх звільнити або всіх залишити.

"Кожне підприємство — це своя історія, де керівництво займається або чимось ефективним — мінімізує корупцію, розвиває підприємство, або займається чимось іншим. Я вважаю неефективним "Укрспирт". Я вважаю неефективними деякі державні шахти. Є багато держпідприємств, які я вважаю неефективними. "Укрпошта", на мою думку, рухається в більш-менш правильному напрямку. Я думаю, що в деяких підприємствах будуть підстави для звільнення", – зазначив Герус, проте не уточнив, кого саме звільнять.

Говорячи про "Нафтогаз", представник Зеленського звернув увагу на хороші сторони — мінімізація корупції на підприємстві.

"Вони намагаються робити діяльність більш прозорою, у них є хороший кейс з арбітражу, але є проблема з видобутком газу. З огляду на ті публічні обіцянки, які були дані, на ті грошові надходження та інвестиції усі, і суспільство, і уряд очікували, що буде нарощення видобутку газу, причому значними темпами. А цього не відбулося і це мінус. Є ще питання щодо того, що "Нафтогаз" як велика державна компанія залишається монополістом в деяких сегментах, наприклад, в частині транспортування газу. Поки в них є "Укртрансгаз", вони є монополістами. Мені здається, що видобуток газу в Україні може бути більш ефективним із залученням приватних інвесторів або партнерства "Укргазвидобування" з приватними компаніями, наприклад, як з канадською", – вважає Герус.

Він додав, що на багатьох підприємствах є виконувачі обов'язків, а мають бути повноцінні директори.

"Треба проаналізувати роботу на Східному ГЗК (Східно гірничо-збагачувальному комбінаті, — ред.), на ОГХК (Об'єднаній гірничо-хімічній компанії, — ред.), на Одеському припортовому заводі та на багатьох інших", – підсумував представник президента.

Нагадаємо, Герус розказав, що деолігархізація від президента України Володимира Зеленського базуватиметься на зменшенні впливу цих персонажів на державні рішення та економіку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme