Геращенко розповіла, про що говорили на засіданні тристоронньої контактної групи

Тристороння контактна група у Мінську протягом більш як чотиригодинної зустрічі обговорила, зокрема, питання пошуку Червоним Хрестом зниклих безвісти на Донбасі, українських бранців у тюрмах РФ і 31-й "гумконвой"
Depo.Влада
23 червня 2015 18:49
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці"  написала народний депутат України, уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, яка брала участь у зустрічі контактної групи через скайп-конференцію, передає depo.ua.

"Дискусія в гуманітарній підгрупі тривала більше чотирьох годин. На початку участь в роботі взяли представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які пропонують експертну допомогу в пошуку і ідентифікації зниклих безвісти", - написала Геращенко, додавши, що майже 1200 українців на сьогодні перебувають у цьому страшному списку.

Як наголосила вона, Україна відпочатку виступала за долучення Червоного Хреста до цієї роботи, "і добре, що ця позиція знайшла підтримку, бо ж пошук зниклих і шанобливе ставлення до загиблих - це питання, які потребуть особливої уваги і делікатності. І якщо вдастся просунутися в цьому питанні- пошуку українців, це буде важливо".

Українська сторона також запропонувала, щоб МКЧХ промоніторили ситуацію із затриманими та умовами іх утримання, в тому числі, в Росії.

"Ми ще раз наголосили на незаконному утримуванні - вже рік у російській в'язниці - нашої колеги Надії Савченко. І це питання буде підніматися на тристоронній контактній групі", - вказує народний депутат.

Також українською стороною було піднято питання порушень міжнародного права з боку РФ з іх незаконними гуманітарними конвоями.

"Тим часом "Васька слушает, да ест" - а РФ готує на кінець тижня черговий 31 "конвой". Ми чекаємо реакції світу на це. Щодня і щоразу не забуваємо кричати про ці порушення, документувати їх. Ми говоримо про порушення і в Мінську, і в Страсбурзі", - підкреслила вона.

Українською стороною було передано Тристоронній групі весь фактаж порушень прав 11 українців, що утримуються в російських в'язницях як полонені, і про 30 (а це 3500 вантажівок) "конвоїв" - "з брутальним порушенням всіх міжнародних норм".

Також, як зазначила нардеп, сьогодні в Мінську був представлений новий представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі - Мартін Сайдик, відомий австрійський дипломат.