Справа проти одного з командирів "Беркуту" "пішла" до суду

Генпрокуратура направила обвинувальний акт стосовно колишнього командира батальйону "Беркута" в Харківській області за порушення під час протестних акцій
Depo.Влада
1 квітня 2016 16:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба ГПУ, передає depo.ua

Йому інкримінується перевищення влади та своїх службових повноважень під час подій 1 грудня 2013 року на вулиці Банковій у Києві.

"Дії обвинувачуваного та його підлеглих були спрямовані на виконання явно злочинного наказу, з метою перешкоджання проведенню зборів, демонстрації, вуличної ходи, що явно виходило за межі наданих прав та повноважень і супроводжувалось застосуванням насильства та приниженням гідності людей", -заявляють у ГПУ.

Зазначається, що внаслідок цього постраждали 25 учасників акцій та 19 журналістів.

Крім того, щодо цих подій командиру "беркутівців" інкриміновано неналежне виконання своїх службових обов’язків, внаслідок чого отримали тілесні ушкодження 26 бійців внутрішніх військ та патрульно-постової служби.

Крім того, "беркутівець" підозрюється у таких же злочинах щодо подій 18 лютого 2014 на вулицях Грушевського, Інститутській, Кріпосному провулку та Маріїнському парку в Києві. Також у цьому епізоді він звинувачується у застосуванні вогнепальної зброї, що призвело до загибелі трьох людей та пораненні ще кількох десятків.

Генпрокуратура нагадала, що загалом за цими двома епізодами повідомлено про підозру восьми особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів та чотирьом правоохоронцям - виконавцям цих протиправних дій.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Мітки: суд, Беркут, ГПУ