Генпрокуратура до травня підготує до суду в Гаазі матеріали про анексію Криму

Генеральна прокуратура України планує протягам квітня підготувати матеріали про анексію Криму Російською Федерацією для передачі їх в Міжнародний кримінальний суд у Гаазі
Depo.Влада
8 квітня 2015 15:47
ФОТО: depo.ua

Про це заявив відповідальний за міжнародно-правове співробітництво заступник генерального прокурора Віталій Касько, передають "Українські новини".

"Зараз недостатньо правових підстав, щоб передавати ці матеріали, і вони знаходяться в процесі підготовки. Тобто ми збираємо зараз з різних відомств відомості і формуємо їх в хронологічній послідовності з доповненнями доказів, які підтверджують, що такі факти входять до компетенції Міжнародного кримінального суду... Це, я думаю, в цьому місяці буде зроблено ", - сказав він.

За словами Каська, Генпрокуратура передасть зазначені матеріали до Міністерства закордонних справ, а воно в свою чергу дипломатичними каналами направить звернення до Гаазького трибуналу з проханням розслідувати злочин.

Як повідомляв depo.ua, 18 березня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив ГПУ передати в Гаагу матеріали щодо анексії Криму - зокрема, висновки Київського інституту судових експертиз, які свідчать про те, що у висловлюваннях президента Росії Володимира Путіна і міністра оборони Росії Сергія Шойгу по Криму містяться ознаки порушень міжнародного права.