Геннадій Кернес, лікуючись у "Шаріте", був у комі і не міг підписувати жодних документів, — адвокати Кирила Кернеса

Весь час перебування в клініці "Шаріте" Геннадій Кернес перебував фактично в комі та фізично не міг спілкуватися з людьми, підписувати жодних документів, користуватися електронним ключем тощо. В тому числі Кернес не мав можливості зробити подання на призначення Ігоря Терехова секретарем Харківської міськради

Журналіст відділу новин
Геннадій Кернес, лікуючись у "Шаріте", б…

Про це свідчать документи з клініки "Шаріте", які сьогодні на пресконференції оприлюднили адвокати сина Геннадія Кернеса – Кирила Кернеса, передає Depo.ua.

Згідно з цими документами, до медичного закладу Геннадій Кернес потрапив 16 вересня 2020 року у вкрай важкому стані і одразу був інтубований та підключений до систем життєзабезпечення.

За словами одного з адвокатів Кирила Кернеса Маргарити Немченко, яка надала підтверджуючі виписки з "Шаріте", Геннадій Кернес при надходженні до клініки не реагував на оточуючий світ та не виконував жодних дій, тобто втратив можливість для самостійної діяльності. Крім цього, Кернес не міг відповідати на жодні питання.

"Німецькі лікарі характеризували стан мера Харкова, як сопор – передкома, а тому спілкуватися з ним можливо було лише за допомогою реакції на мерехкотіння світла", — зазначила адвокат.

Таким чином, як стверджує інший адвокат Кирила Кернеса Сергій Барбашин, 17 вересня 2020 року, перебуваючи у стані сопору, Геннадій Кернес фізично не міг дистанційно створити новий електронний підпис для подальшого підписання будь-яких документів. Більше того, для використання електронного підпису Кернесу також потрібно було скористатися спеціальним флеш-носієм "Кристал-1", вставивши його в комп’ютер, а це він зробити фізично не міг. 

Разом з тим, як стверджує Барбашин, надаючи відповідні документи, 17 вересня 2020 року, в той час, як Геннадій Кернес перебував у клініці в Берліні, з IP-адреси, що належить комунальному підприємству Харківської міськради "Міський інформаційний центр", стороння особа скористалася електронним підписом Кернеса, щоб створити новий "кваліфікований електронний підпис" (КЕП). Це також підтверджують відповіді з НАЗК на запити адвокатів. Крім цього, 17 вересня в особистому кабінеті Геннадія Кернеса в НАЗК було змінено електронну адресу.

Також адвокати повідомили, що наприкінці вересня 2020 року, коли стан Геннадія Кернеса ще більше погіршився і він фактично був вже у комі, до Харківської Територіальної виборчої комісії з електронним підписом від начебто Геннадія Кернеса надійшла заява, що він балотуватиметься на мера Харкова..

"Наприкінці листопада 2020 року дійові особи, що незаконно використовували електронний підпис Геннадія Кернеса, зрозуміли, що використання в подальшому сертифіката Кернеса та його флеш-носія "Кристал-1" з IP-адрес в Україні може призвести до викриття їх протиправних дій. Тому вони вирішили перевезти флеш-носій в Німеччину, де і насправді був в лікарні його власник", — зазначив Сергій Барбашин. 

Він додав, що наприкінці листопада і на початку грудня 2020 року Геннадій Кернес, згідно виписок з клініки "Шаріте", постійно перебував у стані марення, що означало неможливість впорядкованого контакту з ним.

"З офіційних заключень лікарів "Шаріте" випливає, що за наявними діагнозами і станом здоров’я Геннадій Кернес протягом знаходження у клініці не міг повною мірою сприймати дійсність, зміст своїх дій, повноцінно виконувати свої робочі обов'язки як мер міста та давати вказівки по мобільному телефону під час виконання цих повноважень. Також він фізично не міг робити заяви про будь-які наміри, самостійно складати та подавати документи до державних органів, працювати з ноутбуком чи смартфоном, адекватно формулювати, диктувати, складати, набирати на комп'ютері складні юридично значущі тексти та листи, користуватися електронною поштою", — зазначив Сергій Барбашин.

Саме в цей час, перед першою сесією новообраної Харківської міської ради 9 грудня 2020 року на електронну адресу міськради з нібито електронної пошти Геннадія Кернеса, яка попередньо була змінена ще у вересні 2020 року невстановленою особою, надійшли пропозиції на призначення Ігоря Терехова секретарем Харківської міськради, а також, наприклад, про призначення заступників міського голови Олександра Новака та Тетяни Чечетової-Терашвілі та інших чиновників.

"Таким чином цілком можливо зробити висновок, що 9 грудня 2020 року на першій сесії Харківської міської ради VIII скликання Ігор Терехов, Олександр Новак та Тетяна Чечетова-Терашвілі на виконання попередньо розробленого плану із захоплення влади у Харкові забезпечили виготовлення і відправлення, отримання та реалізацію від імені Геннадія Кернеса сфальсифікованих пропозицій про обрання їх керівниками міста та зручного для них складу виконкому", — резюмував адвокат Сергій Барбашин.

Також він додав, що його клієнт Кирило Кернес найближчим часом передасть отримані докази захоплення влади в Харкові в СБУ, ДБР, Офіс генпрокурора та Нацполіцію з вимогою занести відомості в ЄРДР та розслідування цього злочину.

Нагадаємо, Ігор Терехов був обраний секретарем Харківської міської ради 9 грудня 2020 року на підставі подання від імені тодішнього мера Харкова Геннадія Терехова, підписаного його електронним підписом. Через 8 днів - 17 грудня 2020 року Геннадій Кернес помер у Берліні, а тому за чинним законодавством в.о. харківського міського голови став Ігор Терехов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme