Галущенка призначили міністром енергетики: Що про нього відомо

Народні обранці 29 квітня підтримали призначення Германа Галущенка на посаду міністра енергетики

Журналіст стрічки новин
Галущенка призначили міністром енергетик…
Фото: Facebook Германа Галущенка

За таке рішення проголосували 305 парламентарів, пише Depo.ua.

Найбільше голосів віддали народні депутати від "Слуги народу" – 227. Також підтримали кандидатуру Галущенка в "Опозиційній платформі – За життя" – 20 голосів, у "Батьківщині" – 17, "Партії "За майбутнє" – 14, у "Довірі" – 19 та позафракційні нардепи – 8.

Голосування за Германа Галущенка

Зазначимо, що кандидатуру Галущенка на посаду міністра енергетики 28 квітня підтримав комітет Верховної Ради з питань енергетики. 

Що відомо про міністра енергетики Галущенка

Герману Галущенку 47 років, він за освітою юрист й економіст, має ранг дипломата і державного службовця. Одружений, має сина й двох доньок. У 2005-2010 роках працював завідувачем відділу Секретаріату президента України, у 2013-2014 роках обіймав посаду виконавчого директора з правового забезпечення "Енергоатому", а у 2020 році став віце-президентом з розвитку в "Енергоатомі". Деякі ЗМІ наголошували, що Галущенко пов'язаний з позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем, якого ще називають "тіньовим керівником "Енергоатому".

У декларації на посаду міністра Галущенко вказував, що володіє житловим будинком у Васильківському районі площею 319,7 кв.м, двома квартирами у столиці 45,5 і 64,3 кв.м та трьома земельними ділянками в Васильківському районі. Пересувається новий міністр на Mercedes GLS 350, а його дружина Ольга – на Land Rover Range Rover Velar 2018 року.

Торік у "Енергоатомі" Галущенко заробив 1,7 млн ​​грн, а у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, де працює за сумісництвом, – 222 тис. грн.

Зберігає міністр 152 тисячі доларів готівкою та 112 тисяч доларів в банку. Також у вкладах він вказав 842 тисячі гривень, 14 євро та 13 128 гривень.

Хроніки Міненерго: як відомство понад рік було без міністра

Близько року посада міністра енергетики в Україні залишалася однією з проблематичних, адже в Кабінеті міністра Дениса Шмигаля ні Ольга Буславець, ні її наступник Юрій Вітренко не змогли просунутися далі статусу виконуючого обов'язки.

Відомо, що після того, як 17 грудня 2020 року Рада не підтримала призначення Вітренка на посаду першого віце-прем'єра – міністра енергетики, 22 грудня Кабінет міністрів призначив його в.о. міністра енергетики. Тоді його повноваження були обмеженими, зокрема заборонялося розпоряджатися коштами відомства, що гальмувало виплату зарплатних боргів шахтарям.

28 січня 2021 року Рада знову не підтримала призначення Вітренка главою Міненерго, через що президент направив до парламенту пропозиції. В них йшлося про розширення повноважень в.о. міністра, щоб "розв'язати руки" Вітренку в управлінні відомством.

У березні в ЗМІ неодноразово з'являлися чутки про відставку Вітренка, однак така інформація щоразу не підтверджувалася. І лише у середині квітня у "Слузі народу" повідомили про онлайн-зустріч із кандидатом на посаду міністра енергетики, хоча тоді не вказувалося, про кого саме йдеться.

Нагадаємо, 28 квітня під час засідання Кабінету міністрів Андрія Коболєва звільнили із займаної посади в "Нафтогазі". Очільником НАК "Нафтогаз" того ж дня призначили виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme