Гаазький арбітражний трибунал змінив назву "морської справи" України проти Росії

В назві зафіксували, що цей спір стосується моряків, які провели 9 місяців у полоні

Про це на Facebook написала заступниця міністра закордонних справ Лана Зеркаль, передає Depo.ua.

"Ми отримали перший процедурний наказ Арбітражного Трибуналу, яким затверджено Правила призначення, Регламент та графік роботи Арбітражу. І від сьогодні наша справа має назву: "Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів", – повідомила Зеркаль.

"Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не лише порушення Росією норм міжнародного права, але і відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в’язниці. І Арбітраж нас почув", – пояснила вона перемогу в Гаазі.

"Позитивом можна вважати і те, що Росії не вдалося затягнути нас і Арбітраж у тривалий та багатоступеневий процес. Відповідно до розкладу ми маємо подати свій Меморандум за 6 місяців, але ніхто не заважає нам підготувати та подати його раніше. І від моменту подачі нами Меморандуму у росіян буде 3 місяці для того, щоб скористатись своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції – зіграти в їхню улюблену гру оспорювання права Арбітражу розглядати цю справу, використовуючи вже зрозумілу лінію, яку вони безрезультатно намагалися нав’язати суддям в Гамбурзі щодо виключення з їхньої компетенції військової діяльності. Оскільки, військова діяльність відповідно до заяви, зробленої Росією до Конвенції, виключена з юрисдикції як Міжнародного трибуналу з морського права, так і Арбітражного Трибуналу", – зазначила Лана Зеркаль.

"При цьому у нас є право прокоментувати заперечення росіян і звернутися до Арбітражу з проханням їх відхилити. Наша позиція полягає в тому, що визначити питання юрисдикції у цій справі окремо від розгляду фактів неможливо", - підсумувала дипломат.

Нагадаємо, 21 листопада у Гаазі стартували слухання "морської справи" України проти Росії. Тоді ж Зеркаль заявила, що Росія хоче зробити слухання "морської справи" у Гаазі закритими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"