Французи добудували "Містралі" і шукають нових покупців

Французька суднобудівельна компанія STX, яка на замовлення Росії взялася за виготовлення двох вертольотоносців типу «Містраль», завершила виготовлення кораблів достроково і веде пошук нових замовників
Depo.Влада
4 червня 2015 19:55
ФОТО: depo.ua

Про це власному "Укрінформу" повідомило джерело, обізнане з технологічним процесом на виробництві, передає depo.ua.

"STX виконала свою місію і завершила будівництво та випробування другого вертольотоносця типу "Містраль" з назвою "Севастополь" і таким чином достроково завершила виконання замовлення, завершення якого планувалося восени поточного року", - заявив співрозмовник агентства.

За його словами, завершення будівництва відбулося ще минулого тижня, про що було оголошено під час виробничої ради. "Обидва "кораблі-близнюки" - "Севастополь" та "Владивосток" зараз прикуті до причалу у бухті "Феное" порту Сен-Назер, згодом їх планується законсервувати та шукати нового господаря", - зазначило джерело.

Він також додав, що підприємство шукає нових замовників на кораблі.

Перебування "Містралів" у порту Сен-Назера підтверджують дані системи позиціонування кораблів у просторі MarineTraffic. Згідно з ними, обидва кораблі знаходяться у бухті "Феное" під французькими прапорами.

Раніше повідомлялося, що "Севастополь" з середини березня до середини травня здійснив три ходових випробування в Біскайській затоці, після чого повернувся до порту приписки.

Нагадаємо, передача вертольотоносців "Владивосток" та "Севастополь" була запланована відповідно на осінь 2014-го і 2015 років, проте, у зв'язку з агресією Росії проти України її скасували рішенням президента Франції Франсуа Олланда на невизначений період.

Франція та Росія продовжують переговори щодо повернення коштів за "Містралі".

Мітки: #