Філатов відкриває Корбану шлях до Верховної Ради

В результаті елегантної "багатоходовки" нинішній нардеп отримає контроль над одним з ключових міст України, а "опальний" нині Геннадій Корбан – недоторканість народного депутата
Depo.Влада
16 листопада 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Філатов відкриває Корбану шлях до Верховної Ради
Філатов відкриває Корбану шлях до Верховної Ради

Другий тур виборів міського голови у Дніпорпетровську довів, що старий "регіоналівський" мер Олександр Вілкул таки утомив містян. Настільки, що вони залюбки проміняють його на нового – скандального і "дєрзкого" Бориса Філатова. Щоправда, офіційних результатів виборів поки що нема, але дані езит-полів непрозоро натякають, що інтриги не буде. Надто вже великий розрив між Філатовим і Вілкулом, причому геть не на користь останнього.

Чому креатура одіозного олігарха Коломойського дніпропетровцям миліша за "старого доброго" Вілкула – питання риторичне, а чи буде новий хрін солодшим за стару редьку покаже час. Куди цікавішим є те, навіщо міняти депутатський мандат на мерське крісло самому Філатову. І тут є над чим поміркувати.

Почнемо з очевидного: посада міського голови, особливо якщо йдеться про таке потужне місто, як Дніпропетровськ, куди смачніша за пісне депутатське крісло, хай навіть і парламентське. Тут тобі і реальний вплив, і реальні фінансові потоки, і, так би мовити, певна стабільність. Адже всенародно обраного мера, на відміну від призначеного згори губернатора, так просто з крісла не "сковирнеш", як би того не хотілося усіляким недоброзичцям з Центру. Тож у Дніпропетровську Філатов зможе розвернутися і виліпити з себе "справжнього господарника – хазяїна регіону", не гіршого за харківського Кернеса чи навіть львівського Садового.

Верховна Рада від уходу Філатова теж нічного не втратить, бо користі там від нього – зась. Прямо скажемо, політик не дуже переймався виправданням довіри виборців і на робочому місці практично не з'являвся: згідно даних сайту ВР, Філатов був лише на 19% пленарних засідань і за рік написав аж один депутатський запит (щодо невиплати зарплати на ДП "Цирконій" у Дніпродзержинську). З законотворчістю у нього, щоправда, ситуація краща – 15 законопроектів. Але, за великим рахунком, такого добра у Раді і без нього вистачить.

Філатов відкриває Корбану шлях до Верховної Ради

Але є й інша, менш очевидна причина, через яку Філатов так рветься в дніпропетровські мери. І ім'я цій причині – Геннадій Корбан.

На відміну від Коломойського, Філатов одразу взявся рвати на грудях сорочку за друга Корбана, щойно справи останнього стали кепськими, і, слід визнати, був у боротьбі за соратника послідовним. І нинішня перемога на мерських виборах може виявитися ланкою у елегантній "багатоходівці", за допомоги якої Філатову вдасться зняти з Корбана електронний браслет підозрюваного і вручити йому депутатський мандат недоторканого. Суть в наступному: якщо Філатов отримує крісло міського голови – і, головне, погоджується в нього сісти – то, відповідно, "вилітає" з Ради. А оскільки святе депутатське місце довго пустим бути не має, то за 27-м мажоритарним округом, за яким Філатов пройшов до парламенту, мають бути оголошені довибори. На які і піде Геннадій Корбан, маючи чималі - і це м'яко кажучи, судячи з показників Філатова - шанси на успіх.

Слід зауважити, що нинішні судові справи не мають завадити Корбану йти на довибори. Бо допоки нема вироку суду, він має всі громадянські права. А якщо таки проривається до Ради. З усіма витікаючими.

Ну і наостанок ми отримуємо і відповідь, чому ж так тихо і спокійно відреагував на арешт Корбана Ігор Коломойський, від якого всі очікували заступництва за давнього партнера і соратника. На відміну від Філатова, який забезпечував "зовнішню" картинку, Коломойський, як і належить його статусу, взявся за непублічний бік справи. І якщо все вдасться, не лише збереже надійний "штик" у Раді, але й, по суті, отримає контроль над Дніпропетровськом.

Більше новин про політичне життя Дніпропетровська читайте на Depo.Дніпро